Wpis z mikrobloga

@robertK: Aha, tylko nie jesteśmy na ausgrabung.de tylko wykop.pl xD. Niektórzy to nie zrozumieli tego, że autor do dennej propagandy TVP czytaj niemcy mają drożej dodał ile taki niemiec mniej więcej kupi tego paliwa a ile polak. Jakimś cudem wychodzi, że niemiec ma drożej a kupi o wiele więcej.
  • Odpowiedz
@marcooo80: Panie, benzyna to tam piach. Wiesz co to Monako? Tam ceny są w kosmos duże, chleb kosztuje 2€, a te biedaki zarabiają średnią 6k€ ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tam minimalna to tylko 1800€ netto ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)!!!!! Tak serio jak byłem na f1 ostatnio, to
  • Odpowiedz
  • 0
@marcooo80 Porównaj może Polskę z krajami podobnie rozwiniętymi, bo Niemcy nie są dobrym przykładem. Proponuję zrobić takie zestawienie Polska vs. Słowacja, Czechy, Portugalia, Rumunia, Chorwacja itd.
  • Odpowiedz
@briskmann:

Jest pewien sens w porownywaniu tych nierownosci.

Jest nawet wielki sens :) Z co najmniej dwóch powodów:

1) Takie porównanie pokazuje dobitnie, że parytet siły nabywczej (PPP) to teatr dla gojów i nagroda pocieszenia dla demoludów. Liczy się tylko pensja przeliczona na twardą, międzynarodową walutę: USD, CHF, GBP. A to że z PPP wynika że Polak może sobie pozwolić na 70% tego co Niemiec (czyli całkiem nieźle), bo
  • Odpowiedz
Porównaj może Polskę z krajami podobnie rozwiniętymi, bo Niemcy nie są dobrym przykładem. Proponuję zrobić takie zestawienie Polska vs. Słowacja, Czechy, Portugalia, Rumunia, Chorwacja itd.


@Nanuno:

Wow, ktoś odkrył, że Niemcy są bogatsze od Polski, no nie mogę, nie wiedziałem.


@panropuch: @robertK: @Marczo20:

kiedy wy w końcu zrozumiecie, że ta grafika OPa jest merytoryczną odpowiedzią na grafiki i narrację pissowców pokazujących, że ceny za paliwo na zachodzie są
  • Odpowiedz
@Rzulty_Pan_huhuhu akurat nigdzie nie zauważyłem odnośnika że podana cena jest ceną brutto ale niech tak będzie. Zauważyłem jednak że i tak mamy prawie najtańsze paliwa w Europie i widzę to nie tylko na tej tabelce ale również w realu . W moim mieście przygraniczny ( Cieszyn ) nie da się normalnie zatankować samochodu no chyba że się ma dużo czasu. Jest mnóstwo Czechów którzy przyjeżdżają z kanistrami i tankują do pełna, nieraz
  • Odpowiedz
Takie te Niemcy wspaniałe jak was tu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mieszkam od paru lat i manna z nieba nie leci. Wynajem mieszkania drogi, paliwo drogie, wynajęcie majstra kosztuje krocie, posiadanie zwierzaka i wizyta u weterynarza to już niemal luksus. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Zarabiamy więcej, ale też wszystko sporo kosztuje, a przez ostatnie dwa lata ceny tylko szybują w górę. (
  • Odpowiedz
  • 0
@Rzulty_Pan_huhuhu Wypisałem Ci przykładowe kraje, które mają zarobki porównywalne do naszych, a cena benzyny u nich jest wyższa, niż u nas. W Niemczech też cena jest wyższa i to jest fakt, a nie opinia, a to, że Niemcy lepiej zarabiają to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcooo80: jeszcze u Niemców to jest faktycznie średnia, a nie jak w Polsce zarobki na które większość ludzi ma szansę jak świnia na zobaczenie nieba
  • Odpowiedz
@Nanuno: no jasne, paliwo już średnio powyżej 8zł, a wizja 10zł za litr już za progiem, inflacja pędzi do 20%, a wypopki będą twierdzić, że nic się nie stało, że przecież wzrost cen paliwa o 2-5 zł do nic takiego, bo za granicą mają drożej XDDDD

W Niemczech też cena jest wyższa i to jest fakt, a nie opinia, a to, że Niemcy lepiej zarabiają to już inna sprawa.


@Nanuno:
  • Odpowiedz