Wpis z mikrobloga

1723 + 1 = 1724

Tytuł: Pianie kogutów, płacz psów
Autor: Wojciech Tochman
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788308068311
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 224
Przed przeczytaniem książki Kambodża kojarzyła mi się wyłącznie z jakimś dzikim, rzadko odwiedzanym przez turystów, egzotycznym krajem położonym na dalekim wschodzie Azji. Nie wiedziałem, że mieszkańcy doznawali tyle cierpienia za czasów Pol Pota.
Jest to mój drugi przeczytany reportaż autorstwa Tochmana i po raz drugi się nie zawiodłem jeśli chodzi o przekaz i treść. Po raz kolejny czytałem o krzywdzie, o tym, jak ludzie potrafią być podli. Z każdą kolejną stroną w mojej głowie uwypukliło się jedno, bardzo ważne pytanie - "Co do k***y jest nie tak z naszym gatunkiem?". Przecież trzymanie ludzi na łańcuchu, znęcanie się nad chorymi psychicznie jest zaprzeczeniem tego, kim powinniśmy dla siebie być. Pokazuje to także, że po krwawych rządach dyktatorów, odbudowa silnego mentalnie społeczeństwa jest niezwykle ciężka, czasami wręcz niemożliwa.
Książka jak dla mnie nie do zrobienia na jedno podejście, ale nie żałuję żadnej przeczytanej strony. Tematyka jest po prostu ciężka i dołująca. Do reportaży Tochmana na 100% jeszcze wrócę.

@rassvet - dziękuję! ;)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #reportazbookmeter
chudy_pioter - 1723 + 1 = 1724

Tytuł: Pianie kogutów, płacz psów
Autor: Wojciech Toc...

źródło: comment_16550133375CbP1A12OgrCzYEgPOSxRa.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach