Wpis z mikrobloga

@xardas_pl: no ten też będzie już niedługo jechał na szrot, bo następnego przeglądu nie dostanie. Za dużo rzeczy do zrobienia, spaliny nie spełniają normy, musiałbym cały wydech + być może kat + remont silnika zrobić XD

@januszerka: no ja zamieniłem go na fokę mk2 w sedanie. Boli, ale nie mogłem znaleźć sensownej w kombi, kufer nawet całkiem pakowny, na razie będzie musiało starczyć. Ceny używek posrało tak samo jak nowych
. Za dużo rzeczy do zrobienia, spaliny nie spełniają normy, musiałbym cały wydech + być może kat + remont silnika zrobić XD


@geuze: a to diesel czy benzyna? bo jak nie pognity zbytnio to wciaz moze bym wzial :D

ja mialem 2.0 diesla i przez ponad 2 lata uzytkowania jedyny wklad w to auto to byl wlasnie uklad wydechowy, bo sie urwal xD
@xardas_pl: no nie weźmiesz raczej, bo to w NL auto XD W zeszłym roku nieźle mu bok przejechałem po słupku, ruda bierze już progi (ale znośnie). Benzyna 1.8, zawory stukają już jak w dizelku. No i szarpie toto 10l/100 przy mojej jeździe, co przy 2-2,5€ za litr benzyny robi się drogą zabawą
@xardas_pl: ja za swoje dałem 700€ 3 lata temu XD Z dużych rzeczy robiłem zawias z tyłu, chyba z 500€ mnie to kosztowało, poza tym raczej pierdoły typu sprężyna z przodu pękła itd. Żadnych dużych awarii.

No ale dużo rzeczy już padło - klima, centralny coś świruje i trzeba otwierać kluczem, drzwi pasażera w ogóle już z zamkiem nie współpracują, cały wydech do zrobienia, wspomniane zawory już #!$%@?ŁO itd. Na blacie
@geuze: ja za swoje dałem równy 1000 zł... i bez kitu, najlepiej wydany tysiąc w życiu. a klima to akurat mroziła do końca jak wściekła, lepiej niż w moim BMW XD

PS w tych silnikach zawory się jeszcze ręcznie reguluje blaszkami, więc możliwe że kosztem szczelinomierza, kilku euro i sprawnych rąk dasz mu jeszcze drugie życie XD
@xardas_pl: no właśnie nie - niestety Duratec.

Tak czy inaczej ile oszczędziłem na transporcie różnych rzeczy z tym Mondeło to tylko ja wiem. Wyrzucałem panele z prawie 60m2, wywiozę nim jeszcze starą kuchnię razem z AGD razem ze wszystkimi śmieciami i pojedzie później w ostatnią podróż. Ale jak już ogarnę dom i ogród to kombi będzie mi mniej potrzebne, a kufer w Foce na wakacje czy nad morze na wypad starczy.
@geuze: ja tym mondeo wymieniłem całe umeblowanie na działeczce na ROD, milion części do beemki przewiozło, milion kursów zrobiło, serwisu nigdy nie otrzymało, nigdy nie zawiodło. cudowne auto, bez kitu będę teraz polował na następcę :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mokry: do do foteli, jeździłem nim kilka razy do Polski, więc kilkanaście godzin w aucie, zero bólu pleców, bolącej dupy czy dyskomfortu. Z kolei kiedyś miałem jeszcze Vectrę C to na tej samej trasie już niestety jakość foteli szybko dawała się we znaki. Ciekaw jestem jak foka się sprawdzi na takiej tarasie.