Wpis z mikrobloga

@mienskoduszone: tego nie da się zlikwidować bez poświęcania któregoś z pokoleń. Ja uważam że emerytury nie powinny być obowiązkowe, albo jakoś kompletnie zmienione, na #!$%@? mi w wieku 24 lat odkładać pieniądze na emeryturę jak ja w tym wieku to muszę zarobić pieniądze na dom/mieszkanie i założenie rodziny, a potem w wieku 40-50 lat to i mogę 90% wypłaty przeznaczać na emeryturę.
@Whaadahell: w zawodach słabo płatnych tak, ale tam gdzie jest duże zapotrzebowanie to nie. Mozna też zwiększyć płacę minimalną do poziomu tego co płaci teraz pracodawca za płacę minimalną czyli brutto teraz wynosi 3010 a pracodawca płaci 3700 zł (chyba) i obywatel sam zadecyduje czy te pieniądze chce przeznaczyć na emeryturę czy nie, janusz nadal będzie musiał zapłacić (u niego nic się nie zmienia) a obywatel potencjalnie może zyskać dodatkowe 700
@Positano1: czyli do takiego ubezpieczenia zapisze się tylko garstka. skąd więc będą pieniądze na ich emerytury? co z biednymi osobami? i nie, z każdej obniżki opłat fiskalnych korzysta najwięcej przemsiębiorca. gdy został obniżony vat na żywność, to cenna netto za produkty w wielu sklepach wzrosła. tak samo będzie z pieniędzmi ze składek. prywatne emerytury, czy dobrowolne, to jeszcze większy syf niż to, co mamy.
czyli do takiego ubezpieczenia zapisze się tylko garstka. skąd więc będą pieniądze na ich emerytury? co z biednymi osobami? i nie, z każdej obniżki opłat fiskalnych korzysta najwięcej przemsiębiorca. gdy został obniżony vat na żywność, to cenna netto za produkty w wielu sklepach wzrosła. tak samo będzie z pieniędzmi ze składek. prywatne emerytury, czy dobrowolne, to jeszcze większy syf niż to, co mamy.


@Whaadahell: a dlaczego mi zadajesz takie pytania trudne?
@Whaadahell: nie da się każdego usatysfakcjonować, obecne rozwiązanie też ma wiele wad które mamy teraz i też nie ma rozwiązania na to. Przy obecnym rozwiązaniu i tak będziemy musieli podwyższyć wiek emerytalny do 70 roku życia bo ten system nie wytrzyma chyba że wpuścimy kilka milionów młodych ludzi z zagranicy.

co z biednymi osobami?


@Whaadahell: a co się dzieje z nimi teraz? Jeśli ktos nie pracował całe życie to nie
@Positano1: w sumie wyglądasz jak typowy zwolennik libtardianizmu. no ale szanuję, że się nie ukrywasz z tym, że czegoś nie wiesz. wracając do tematu, to taki emeryt przynajmniej ma jakieś grosze. przy dobrowolnych emeyturach w ogóle by na siebie nie odkładał, bo ludzie przeważnie myślą o tym, co jest teraz a nie o tym, co będzie (i w sumie się nie dziwię). i owszem, są teraz osoby, które nie kwalifikują się
w sumie wyglądasz jak typowy zwolennik libtardianizmu


@Whaadahell: nie wiem co to znaczy, ale chyba połącznie libertarianizm i retard, ale mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no ale szanuję, że się nie ukrywasz z tym, że czegoś nie wiesz.


@Whaadahell: zadałem też ci kilka pytań do obecnego systemu ale nic nie napisałeś wychodzę z założenia że też nie znasz odpowiedzi lub są to problemy nie
zadałem też ci kilka pytań do obecnego systemu ale nic nie napisałeś wychodzę z założenia że też nie znasz odpowiedzi lub są to problemy nie do rozwiązania.


@Positano1 tylko w odróżnieniu od ciebie nigdzie nie napisałem, że go popieram.