Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie, ale w Szwecji w przypadku kradzieży towaru z auta/ kradzieży paliwa itp. policja już nawet nie przyjeżdża na miejsce zdarzenia, tylko spisuje dane przez telefon i na tej podstawie tworzy "raport" policyjny, który potem jest podstawą do roszczeń wobec ubezpieczyciela.

Ale to jest przysłowiowy ch*j, właśnie powinęli mi około 700 litrów paliwa, ja od 30 minut próbuję się dodzwonić na ichnią policję (mają specjalny numer, który nie jest na "emergency", a właśnie tego typu sprawy, numer to +46 77 114 14 00). Po 30 sekundach odebrał operator, spytał co się stało, przełączył mnie i od tamtej pory tak sobie wiszę na linii już 30 minut i słyszę "your call is on hold, please wait for your turn". W sobotę. O 5 rano.

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekaztransa #zycietruckera #bakysspedytor
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bakys: Jak okradli nam kontener z elektronarzędziami na budowie w szwecji, to chłopaki znaleźli te narzędzia kilka dni później na markeplace, byli tak bezczelni ci złodzieje że nawet nie zerwali tych naklejek z floty hilti tylko razem z tym wystawili. Kierowniczka młoda dziewczyna porobiła więc zrzuty ekranu i linki i poszła z tym na policję, a oni do niej żeby najpierw sama podjechała i zapytała skąd to mają, dziewczynie 155
  • Odpowiedz
@Finarfin_02: szwedzi sa uposledzeni umyslowo, mowie to z obserwacji rodziny na emgiracji od ponad 30 lat, tragedia, i jeszcze maja czelnosc uwazac sie za super narod i wywyzszac moralnie zupelnie bez podstaw. Fajnie to obrazuje mechanizm jak szwed zostanie zlapany na oszustwie podatkowym to jest calkowicie wykluczany ze spolecznosci lokalnej, bo narracja jest taka, ze trzeba placic wysokie podatki i jest to oznaka patriotyzmu i solidarnosci spolecznej a w praktyce
  • Odpowiedz
@Konkol: oni tam maja specjalne numery na wszytko. Jak naprzyklad podejrzewasz wyrostek to nie dzwonisz po karetke tylko na specjalny numer i tam dyspozytor ocenia co Ci jest i czy faktycznie pilne.
  • Odpowiedz
@knyszard: nie sa uposledzeni. Sa na wyzszym poziomie intelektualnym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko ty tego nie czaisz. Tam dlatego wszystko dobrze dziala, ze ludzie sobie ufaja i kazdy kazdego zna i patrzy na rece. Presja spoleczna duzo daje. Chociaz jak jestes obcokrajowcem to inaczej Cie traktuja.
  • Odpowiedz
szwedzi sa uposledzeni umyslowo, mowie to z obserwacji rodziny na emgiracji od ponad 30 lat, tragedia, i jeszcze maja czelnosc uwazac sie za super narod i wywyzszac moralnie zupelnie bez podstaw. Fajnie to obrazuje mechanizm jak szwed zostanie zlapany na oszustwie podatkowym to jest calkowicie wykluczany ze spolecznosci lokalnej, bo narracja jest taka, ze trzeba placic wysokie podatki i jest to oznaka patriotyzmu i solidarnosci spolecznej a w praktyce kradna i kreca.
  • Odpowiedz
@mwmichal: odpowiem, sprawa nie dotyczyla rodziny a firmy szwedzkiej, ktora zlamala umowe z polska i podbierala pracownikow, sprawa skonczyla sie w sadzie przegrana strony szwedzkiej i facet zostal wykluczony, mial duze problemy nawet z dziecmi w szkole - przedmiescia upsali
  • Odpowiedz
@mwmichal: i wyobraz sobie, ze rodzina nie ma zwiazku z patoemigracja zmywakowa a pracuje w sektorze naukowym wiec, popatrzmy kto wyciaga pochopne wnioski o polakach cebulakach, ogarnij sie
  • Odpowiedz
@knyszard: mieszkalam w Szwecji i wiem jak jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale polaczki wielu rzeczy po prostu nie rozumieja. Po pierwsze oni maja wyjebke na zgloszenia od obcokrajowcow - toleruja ich bo musza. Na powierzchni beda Ci #!$%@? o tolerancji. Ale jak sie w to wglebisz to masz im nie zawracac dupy i sie odczepic. Zyc. Zarabiac. Placic podatki. Albo #!$%@?. To, ze twoja rodzina
  • Odpowiedz
@Bakys mi w anglii na M11 zajumali 1000L bo byłem świeżo po tankowaniu w belgii

Sytuacja identyczna nie przyjeżdżają bo to niska szkodliwość. Godzina trwała gdzieś rozmowa z policja gdzie przez tel tłumaczyłem jak wyglada moja ciezarowka numery auta i naczepy i jak jestem zabezpieczony przed takimi rzeczami
Po wszystkim dostałem nr sprawy i elo
Jak gadałem z laską u nas w firmie co się zajmuje ubezpieczeniami itp mówi ze hajsu
  • Odpowiedz
@little_muffin: i znowu ta dziwna narracja, czy ja gloryfikuje Polske? wiekszego gowna w europie trudno szukac, natomiast irrytuje mnie gloryfikowanie Szwecji przez osoby nie majace z nimi zadnego doswiadczenia ;]
  • Odpowiedz