Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie, ale w Szwecji w przypadku kradzieży towaru z auta/ kradzieży paliwa itp. policja już nawet nie przyjeżdża na miejsce zdarzenia, tylko spisuje dane przez telefon i na tej podstawie tworzy "raport" policyjny, który potem jest podstawą do roszczeń wobec ubezpieczyciela.

Ale to jest przysłowiowy ch*j, właśnie powinęli mi około 700 litrów paliwa, ja od 30 minut próbuję się dodzwonić na ichnią policję (mają specjalny numer, który nie jest na "emergency", a właśnie tego typu sprawy, numer to +46 77 114 14 00). Po 30 sekundach odebrał operator, spytał co się stało, przełączył mnie i od tamtej pory tak sobie wiszę na linii już 30 minut i słyszę "your call is on hold, please wait for your turn". W sobotę. O 5 rano.

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekaztransa #zycietruckera #bakysspedytor
  • 75
@Bakys: Jak okradli nam kontener z elektronarzędziami na budowie w szwecji, to chłopaki znaleźli te narzędzia kilka dni później na markeplace, byli tak bezczelni ci złodzieje że nawet nie zerwali tych naklejek z floty hilti tylko razem z tym wystawili. Kierowniczka młoda dziewczyna porobiła więc zrzuty ekranu i linki i poszła z tym na policję, a oni do niej żeby najpierw sama podjechała i zapytała skąd to mają, dziewczynie 155 wzrostu
@Finarfin_02: szwedzi sa uposledzeni umyslowo, mowie to z obserwacji rodziny na emgiracji od ponad 30 lat, tragedia, i jeszcze maja czelnosc uwazac sie za super narod i wywyzszac moralnie zupelnie bez podstaw. Fajnie to obrazuje mechanizm jak szwed zostanie zlapany na oszustwie podatkowym to jest calkowicie wykluczany ze spolecznosci lokalnej, bo narracja jest taka, ze trzeba placic wysokie podatki i jest to oznaka patriotyzmu i solidarnosci spolecznej a w praktyce kradna
szwedzi sa uposledzeni umyslowo, mowie to z obserwacji rodziny na emgiracji od ponad 30 lat, tragedia, i jeszcze maja czelnosc uwazac sie za super narod i wywyzszac moralnie zupelnie bez podstaw. Fajnie to obrazuje mechanizm jak szwed zostanie zlapany na oszustwie podatkowym to jest calkowicie wykluczany ze spolecznosci lokalnej, bo narracja jest taka, ze trzeba placic wysokie podatki i jest to oznaka patriotyzmu i solidarnosci spolecznej a w praktyce kradna i kreca.
@knyszard: mieszkalam w Szwecji i wiem jak jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale polaczki wielu rzeczy po prostu nie rozumieja. Po pierwsze oni maja wyjebke na zgloszenia od obcokrajowcow - toleruja ich bo musza. Na powierzchni beda Ci #!$%@? o tolerancji. Ale jak sie w to wglebisz to masz im nie zawracac dupy i sie odczepic. Zyc. Zarabiac. Placic podatki. Albo #!$%@?. To, ze twoja rodzina ma
@Bakys mi w anglii na M11 zajumali 1000L bo byłem świeżo po tankowaniu w belgii

Sytuacja identyczna nie przyjeżdżają bo to niska szkodliwość. Godzina trwała gdzieś rozmowa z policja gdzie przez tel tłumaczyłem jak wyglada moja ciezarowka numery auta i naczepy i jak jestem zabezpieczony przed takimi rzeczami
Po wszystkim dostałem nr sprawy i elo
Jak gadałem z laską u nas w firmie co się zajmuje ubezpieczeniami itp mówi ze hajsu nie