Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam duży problem z palaczem na balkonie, który CAŁE dnie siedzi na balkonie i pali pety. Spokój był do marca, ale zrobiło się lekko ciepło i problem wrócił. Dodam, że staram się być wyrozumiały, ale problem ze smrodem występuje w praktycznie CAŁY dzień z przerwami 30 minutowymi. Co do tego amanta to wytrzymałem półtora, który prawie codziennie puszczał głośno muzykę. Któregoś poniedziałkowego poranka nie wytrzymałem i poleciałem zdenerwowany by przyciszył, problem trochę ustał. Ale tutaj była sprawa jasna "Zakłócanie spokoju" co jest ujęte w prawie, jakby moje upomnienie nie pomogło to bym dalej temat drążył... Co innego jest z paleniem na balkonie, tego mu zabronić nie mogę i właściwie też nie wyobrażam sobie bym mu zabraniał legalnych czynności (pozdrawiam Audyt Obywatelski). Pytanie właściwe jak zniechęcić/uprzykrzyć mu palenie na balkonie? Proszę o porady. Ze swojej strony planuje włączać kompresor na balkonie by trochę pochodził, zaraz jak wyczuje smród, ale tu trochę ucierpią niewinni sąsiedzi. Drugi pomysł to rozpylanie (dyskretne) smrodu, coś ala do odstraszania psów. Proszę o inne propozycję

#pytaniedoeksperta #pytanie #prawo #sasiedzi

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a1dfb8b025d493b59ddaf2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Zmontuj spryskiwacz z czujką, który będzie pryskał mieszanką (30% moczu 40% octu i 30% kału) w kierunku jego balkonu jak tylko tam coś się poruszy. Gwarantuje, że chłop na fajke już nie wyjdzie, ale uważaj żeby nie zauważył, że to twoja sprawka bo sytuacja może się niemile rozwinąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: wystaw da balkon jakieś kolumny. Jak tylko zacznie palić to puszczaj kaszel jakiegoś gruźlika. Ale to ma być taki kaszel jakby sam szatan płuca wypluwał. Jak to mu nie da do myślenia, to nie ma ratunku.
  • Odpowiedz
CiepłyBizon: 1. wentyluj mieszkanie przez okno z innego miesca w budynku, a to okno trzymaj zamkniete.
2. filtry, ale to bys musial podlaczyc pod wiatrak, wiec pewnie na to nie sie nie zdecydujesz, bo to wymaga umiejetnosci DIY. Ale to nie jest drogie rozwiazanie. W sumie to bylby dobry pomysl na business, oglosic sie z tym po wszystkich mieszkaniach w blokach w wiekszym miescie...
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz