Wpis z mikrobloga

@milymirek

Prawica NIE myli się co do lewicy, a Lewica myli się co do prawicy.


Badania z USA, gdzie sytuacja polityczna jest kompletnie inna, niż w Polsce. Większość wyborców republikanów jest bardziej progresywna, niż w Polsce większość wybórców KO czy Hołowni. Z kolei demokraci nie różnią się jakoś szczególnie pod względem światopoglądowym od polskiej Lewicy.
  • Odpowiedz
Tam wyniki były jednoznaczne, ale ok.


@milymirek: jednoznaczne, t.j. słaba korelacja, nawet nie do końca wiadomo jak badacze przedstawili badanym co to znaczy "liberal" i "conservative", ale to jest kij, jedyna analiza próby to powiedzenie ile było w niej kobiet i że wszyscy byli praworęczni, nawet wieku nie napisali. A potem w artykule takie coś:

Zdolność konserwatystów do ignorowania atakujących ich informacji jest niezwykle przydatna, gdy trzeba działać wśród rozpraszających
r.....t - > Tam wyniki były jednoznaczne, ale ok.

@milymirek: jednoznaczne, t.j. s...

źródło: comment_1654943017ffEOzzt1g3Twt8dFOAVSyK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@TMP_2137: nie, nauka jest obiektywna i opiera się na badaniach, ale badania są różnej jakości. Co w tym dziwnego?
Mam wrażenie (wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę), że nawet nie wiesz o istnieniu takich stron jak pubmed czy medrxiv i jedyną wiedzę naukową czerpiesz z artykułów na kobieta.interia.pl pisanych przez stażystów za 20 zł od sztuki XD
  • Odpowiedz
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: to, że problemy metodologiczne badań pojawiają się w dyskusjach internetowych wyłącznie kiedy nie podobają nam się konkluzje, w innym wypadku do wyników podchodzimy bezkrytycznie

zgadza się, masz błędne wrażenie, pozdrawiam
  • Odpowiedz
to, że problemy metodologiczne badań pojawiają się w dyskusjach internetowych wyłącznie kiedy nie podobają nam się konkluzje, w innym wypadku do wyników podchodzimy bezkrytycznie


@TMP_2137: a na to jakiś dowód czy tak sobie po prostu wyzywasz ludzi w internecie?
  • Odpowiedz
@TMP_2137: słuchaj, podałem konkretne argumenty dlaczego to badanie jest mało znaczące i dlaczego śmieszy mnie wyciąganie takich wniosków na jego podstawie, jak ci coś nie odpowiada to po prostu odnieś się do tego. A jeśli chodzi o udowodnienie to chodziło mi o udowodnienie tego stwierdzenia:

w innym wypadku do wyników podchodzimy bezkrytycznie


Konkretnie: do czego podszedłem bezkrytycznie?
  • Odpowiedz
@TMP_2137: nom, dalej uważam, że zarzut bezzasadny, nawet w tym tym artykule na wiki, który podlinkowałeś jest napisane już w pierwszym zdaniu: "Confirmation bias is the tendency (...)" - rozumiesz to zdanie? Przeczytałeś chociaż do czego linkujesz? Szkoda mojego czasu na takie odszczekiwanie.
  • Odpowiedz
mało argumentów, dużo obelg


@TMP_2137: powiedział gość, który przy pierwszej wypowiedzi w wątku zarzucił wszystkim brak kompetencji bez podania na jakiej podstawie tak twierdzi, a dalej wypowiadał się tylko półsłówkami XD no weź przestań, nie ośmieszaj się już.
  • Odpowiedz
@rzep: Zły obrazek. Czemu tam są talibowie? Przecież większość muzułmanów ma takie podejście. Nie wiem, może nie masz stczności z ta religią, ale zanim takie coś się wrzuci, to warto pomyśleć.
  • Odpowiedz