Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, mam pytanie z zakresu stawu kolanowego.
Wczoraj rano obudziłam się z bólem lewego kolana - kolano jest opuchnięte, tkliwe, czuje opór podczas zginania i sprawia mi to ból (uczucie rwania i napięcia skory). Miejsce jest czerwone i gorące.
Od razu dodam, ze nie było żadnego urazu ani uderzenia i sama jestem zdziwiona zaistniała sytuacja. Jutro umówiłam na ASAP ortopedę, czy ktoś miał podobnie? Albo na co powinnam się nastawić?
Dodam ze dużo spaceruje i jeżdżę na rowerze - ale jest to stała czynność od kilku lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zdrowie #kiciochpyta #logikarozowychpaskow #medycyna
  • 27
@SaperX: to są jakieś opowieści dziwnej treści... wujkowe anegdotyczne przykłady... chrząstka zawsze trze o chrząstke bo taka jest jej rola, zapewnia poślizg powierzchni stawowych w towarzystwie mazi stawowej, która nie jest tylko kolagenem itp. itd. zresztą zwyrodnie wcale nie oznacza dolegliwości bólowych, to tylko obraz badania i normalny proces starzenia sie organizmu. Krótko mówiąc, lepiej się doedukować niż straszyć ludzi bez sensu i stawiać diagnoze przez wykop

@Cyckiem_w_twarz: Zrób przy
@fernandinhogaucho: no a jakie chcesz przykłady jak nie jestem lekarzem? Normalnie z Elektrody się urwałeś :D
"Normalny obraz starzenia się organizmu" u 35 latka? Że nie może po schodach wejść bo ma banię zamiast kolana i musi łykać ketonal jak skitelsy?
Zresztą ja nie straszę, nie stawiam diagnoz nie zalecałem nigdzie "okładów z kapusty" czy picia rumianku tylko WŁAŚNIE niebagatelizowanie problemu i wizytę u SPECJALISTY.
@Cyckiem_w_twarz: Spokojnie, to nie musi byc nic poważnego, na ten moment nie ma co się stresować, jakaś tkanka miękka mogła zostać poirytowana np. kaletka maziowa. Na początek krew plus wizyta u ortopedy, najlepiej zeby miał USG w gabinecie i wstępnie zbadał staw kolanowy.

@SaperX: Tak, w wieku 35 lat już zachodzą procesy starzenia organizmu takie jak uszkodzone krążki międzykręgowe w kręgosłupie czy zniszczenia w obrębie chrząstki stawowej w badaniach obrazowych,
@fernandinhogaucho: o matko! 'czymajcie mie'...jak mi się uda to wkleję kartę z wypisu od kliniki z Australii. Starsza kobieta, nigdy o siebie nie dbała, rzucona na głęboką wodę, siła psychiki i motywacji i mi chcesz wmówić że nie mogła?
To ty właśnie pierd0lisz bo nawet nie czytasz ze zrozumieniem tego co napisałem-chłopie... teraz ty mi piszesz że na takie coś się pracuje latami... A gdzie ja napisałem że kobieta w Polsce