Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki może być powód codziennego rozłączania się Internetu?
Internet po kablu, Orange, adsl2, 700metrów od skrzynki.
Router funbox 2.0, wymieniany raz na nowy ale nic to nie dało. Internet ucina nieregularnie, czasem po godzinie, czasem po sześciu. Po ~3 minutach wszystko wraca do normy.
Wymieniać router do skutku, czy mogą tu być jakieś inne powody które lepiej sprawdzić wcześniej?

#router #wifi #komputery #sieci #internet #swiatlowod
  • 16
@ptt_: @Saynighte: No właśnie na mój chłopski rozum tak to wygląda.
@pwn3r: Pytam w kontekście czy jest po co wzywać technika. Bo jak stara linia winna, to raczej i tak mi nie zaproponują jakiejś wymiany. A niestety światłowodu długo na moim zadupiu jeszcze nie będzie.
@Paranoija: Nie odpowiedziałeś na kluczowe pytanie. Jeśli sesja PPP jest zrywana mimo ciągłej synchronizacji ADSL wina 100% Orange i sam nic nie zrobisz. Jeśli zrywa ADSL to problem jest na miedzianej linii i bardzo możliwe że ten problem jest w twoim lokalu, ale bez podania parametrów sygnału ADSL to też sobie można wróżyć.
może się kable przegrzewają znam przypadek co tak miał


@Saynighte: no i co ten przypadek miał takiego, że się kable przegrzewały? Bo jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zasilanie wprost z sieci 230V podpięte do linii, ale to by raczej wiedział i użytkownik i operator sprzętu po drugiej stronie :D

Zły stan linii kablowej może dać całe mnóstwo problemów, ale żaden z nich nie ma nic wspólnego z przegrzewaniem linii.