Wpis z mikrobloga

Zrobiłem dziś wielkie xd jak zobaczyłem, że rekomendacja Bank of America dotycząca CDR jest już bardzo blisko mojej prognozy z 25 stycznia zrobionej w 30 sekund na podstawie #smiesznekreski
Tam celem było 59 pln, od tamtego czasu minęło ledwie 19 świeczek tygodniowych. Polecam komentarze w tamtym wpisie.
Godziny na raporty, sprawozdania, modele DCF, meetingi, konferencje, a tu jednak kreska robi ziuuuu.
I wszystko zgodnie z fajnym, ale trudnym do zaakceptowania powiedzonkiem - jeśli poświęciłeś na analizę spółki 20 minut, to straciłeś 15. Nie wiem czyj to cytat i czy jest dosłowny, jednak każdego psychofana analizy fundamentalnej i "inwestowania w wartość" doprowadzić może do białej gorączki.
To oczywiście pewne uproszczenie i kij w mrowisko. Choć bez bicia przyznaję, że 100% wybranych w tym roku przeze mnie spółek z GPW opierało się na #smiesznekreski W swojej historii mam też ogrom transakcji na akcjach, gdzie nawet nie wiedziałem czym spółka się zajmuje, już nie mówiąc o P/E i innych takich cudeńkach.

#gielda #smiesznekreski #cdr
  • 15
@DJ007 > I wszystko zgodnie z fajnym, ale trudnym do zaakceptowania powiedzonkiem - jeśli poświęciłeś na analizę spółki 20 minut, to straciłeś 15. https://youtube.com/shorts/g2H0kXSOS-o?feature=share

Kojarzę tylko Lyncha mówiącego if you spend 14 minutes a year on economics, you’ve wasted 12 minutes. :p

A propo porównania grania at vs af bardzo lubię pytanie co zrobią technicy a fundamentaliści w przypadku gdy pomylą się w ocenie, ci pierwsi utną stratę a ci drudzi dołożą
@Eustachy_goli_pachy: Przypominające trójkąt/chorągiewkę/flagę długie konsolidacje, często są dystrybucyjnym przystankiem poprzedzającym dalszy spadek. Czyli jeśli była laga w dół, później taka przerwa na dystrybucję, to po wybiciu może być kontynuacja przeceny.
Odwrotnie jest w przypadku lagi w górę, po niej przystanek o takim kształcie może być fazą akumulacji i po wybiciu górą kontynuacja wzrostu.
@DJ007:

Polecam oczywiście wstępnie zaspokoić ciekawość czytając moje wpisy smiesznokreskowe.


Demo przewidywania są dla mnie bez różnicy. Stąd w innym wątku piszę o anonimowym_programiście od Tesli i to jest udokumentowana, przemyślana strategia. A takie wpisy jak twoje... Cóż, sam sobie odpowiedz.

I na pokazywanie pitow przyjdzie pora.


Taaaa przyjdzie pora... Jak po 16 latach nie przyszła, to będzie ciężko ;) Ale powodzenia.
Ale powodzenia


@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: I Tobie tego życzę.
Masz pełne prawo do dowolnych ocen ludzi z internetów i dowolnych ocen różnych strategii, a ja mam pełne do odmiennych ocen w tych samych kwestiach i prawo do odmiennych strategii. Niech Cię spotka wiele dobra!
@DJ007: A tak btw to szukam kogoś kto ma jakiś określony cel, zbadaną spółkę/spółki i dokumentuje to co robi na wykopie. Jest ktoś taki? Kilka osób wrzuciło PIT-a, czy tam pisało all in w WISH, GME, AMC. Ale ktokolwiek kto zrobił to na podobnej zasadzie jak anonimowy (tylko mi przychodzi do głowy ten gość od ropy)? Może mi ktoś uciekł, czy coś... Na kryptowalutach jest kilku, ale na tym tag-u jakoś
@zalozyc_bukmacherke_w_afryce: Ja jestem prosty spekulant, jak ktoś za dużo pisze o jakiejś spółce i jej perspektywach fundamentalnych, to się męcze, a jak ktoś jeszcze na takich spółkach koncentruje ryzyko portfela, to tylko tym bardziej. A tak serio i bez ironii, to nie śledzę i nie kojarzę.
Anonimowy fajnie opisuje to co robi i szczerze mu tej dokumentacji gratuluję, jednak od początku do końca jego sposób koncentracji ryzyka uważam za potencjalnie destrukcyjny