Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vanak: sprawdzisz tym badaniem czy masz alergie na gluten a dokładniej na składową glutenu, gliadyne. Oprócz tego są jeszcze dwie inne jednostki chorobowe glutenozależne. Jest jeszcze celiakia, ją zbadasz badając poziom przeciwciał przeciwko transglutaminazie we krwi, w klasie igA i igG + immunoglobuliny klasy A całościowo we krwi. Jeśli tam coś wyjdzie to idziesz na gastroskopie by pobrali wycinek z dwunastnicy do badań jak bardzo masz już zniszczone kosmki jelitowe i
@Sonaht: o kurde Mirek, wartościowy wpis. Mnie przez rok bolał brzuch, komski jelitowe zniszczone, badania na celiakie zrobione i negatywne, więc lekarz stwierdził żeby przejść na dietę bezglutenowa na pół roku bo mogę mieć nietolerancję a potem pomału wracać. Ale nie kazał mi żadnych badań już robić. Czyli na alergie to jest to badanie opa i jeszcze można sprawdzić czy ma się nietolerancję? Brzuch mnie w końcu przestał boleć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nick230: nietolerancje masz zdiagnozowaną gdy lekarz wyeliminuje alergie i celiakie a mimo to bez glutenu Ci lepiej, a z glutenem masz problemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nick230: które badania na celiakie robiłeś? Oprócz p/c p. transglutaminazie są jeszcze inne markery. 20% osób z celiakią nie ma p/c p. transglutaminazie.