Wpis z mikrobloga

właśnie mi eksplodowała głowa jak się dowiedziałem jak wyglądają urlopy w oświacie. Różowy pasek po psychologii chciała dorobić i zatrudniła się na 1/22 etatu (sic!) w przedszkolu jako psycholog. Wiadomo w przedszkolu nie ma wakacji ani ferii więc mają normlanie urlop, ale żeby nie byli stratni to 35 dni w roku. I tu się zaczynają prawdziwe jaja. 1/22 etatu to wychodzi 1.59 dnia. Zaokrągla się to do 2 dni. I teraz patent. Urlop trzeba rozliczać godzinowo. Mnożymy x8 h i wychodzi że mamy 16 h urlopu na rok. I teraz zapytacie ile się pracuje dla 1/22 etatu. A to jest też proste. Dzielimy 40h które jest normalną liczbą godzi przez etat i wychodzi 1.8 h czyli w zaokrągleniu 2h tygodniowo. Finał jest taki że przy takim etacie idziesz normalnie na 8 TYGODNI URLOPU który jest normalnie płatny. Oczywiście kasa jest bez szału jak to za 2h tygodniowo ale i tak leże i nie mogę się pozbierać... #ciekawostki #szkola #oswiata #urlop #p0lka #nauczyciele
  • 5
@alltan: no właśnie coś tak mi świtało, że liczy im się chyba 10h na przygotowania w domu, a etat to 30h tygodniowo. Dlatego wielu nauczycieli pracuje na dwa etaty albo 1,5 a w domu nic nie robią bo se mogą na przerwie sprawdzić sprawdziany a robią te same od 20 lat. xD
@alltan: zakładając, że zaczyna swoją niesamowitą przygodę w polskiej oświacie jako stażysta ze stawką 3079 zł brutto po podwyżce w maju to ta 1/22 etatu to ~140 złotych brutto tygodniowo - no nic, tylko leżeć i cieszyć się dobrze płatnym urlopem xDD za takie pieniądze to szkoda nawet sobie dupy zawracać, chyba że gdzieś po drodze ta szkoła.