Wpis z mikrobloga

Dostałem Dacię Lodgy 1.5 diesel r. 2018 w spadku po ojcu. Mało jeżdżę, nie znam się na motoryzacji. Ojciec Od 2013 jeździł nowymi Daciami z salonu, sprzedawał gdy kończyła się gwarancja producenta i brał kolejną. Mało pali (5.5l/100km), trudno mi o porównanie, ale po 10tyś. km jazdy nie narzekam.

Stąd pytanie. Skąd tyle wyzwisk na tą markę w internecie? Zawsze myślałem, że to po prostu budżetowa opcja dla ludzi którzy chcą nowy samochód w cenie używanej "marki premium". Mam się spodziewać jakiś problemów? Gwarancja nieługo się kończy.
#motoryzacja #dacia #pytanie #samochody
  • 26
  • Odpowiedz
@elemenTH: @aiding: ale tego trzeba też być świadomym i dobrze rozumieć. Dobiliśmy do fizycznych granic jeśli chodzi o bezpieczeństwo pasywne. Chyba większość europejskich producentów zapewnia już tutaj poziom bardzo dobry.

Wkroczyliśmy w erę aktywnych systemów bezpieczeństwa, które choć bardzo skuteczne to są jednak drogie. I tego już w dacii nie ma, nawet w opcji. (Ale w 10-letnich klasach premium też nie)

@swinkapl: nie zgadzam się co
  • Odpowiedz
@majk_emigrant: no tak ale mocno nieuczciwe jest dawać 1 gwiazdkę samochodowi, który jest bezpieczny w razie wypadku, nie mniej bezpieczny jak inne wozy ale nie ma kontrolek pasów w 3 rzędzie i co mu zrobisz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotek_wrocek: jeździłem 3 dacami i mnie odpycha jakoś wykonania. Jakościowo to nic specjalnego. Niedawno miałem okazję jechać dacia Spring. Tym nowym elektrykiem. Auto z 2020 nie miało śmiesznego pilota do zamykania drzwi tylko trzeba było wsadzić kluczyk do zamka i przekręcić jak w Lanosie z 2000 roku. Jazda xd śmieszny żart mój dawny Trabant się lepiej prowadził. Auto było nadsterowne i podsterowne za razem mając tylko 23 000 przebiegu. Po
  • Odpowiedz
@Iskaryota:
Od kilku lat dacia zrobiła skok jakościowy i żaden plastik w nowym aucie nie śmierdzi, nie trzeszczy, nie stuka. Moim zdaniem ktoś kto mówi dacia a myśli logan 2004 powinien iść do salonu się karnąć nowymi wersjami. Niczym nie ustępują innym markom. I mówi to użytkownik wielu marek (prywatnie i służbowo).
K4M skonczono sprzedawać chyba ca 2014 roku potem był 1.6 od nissana. Pancerne 1.2 D4F sprzedawali do chyba
  • Odpowiedz