Wpis z mikrobloga

Mircy taka sprawa, zatrzymali mnie na moto na kat A, posiadam jedynie kat A2 i B, egzamin praktyczny na A mam za dwa dni (°° Teraz sprawa z automatu ląduje w sądzie. Są szanse że nie zatrzymają mi prawka kat B czy juz moge szukać roweru? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytaniedoeksperta #motocykle
#prawo
  • 53
  • Odpowiedz
Pomoże cos ze jestem studentem dojeżdżającym z #!$%@?? :D

@PlytaGnojowa: Próbuj, ale gdybym ja jako sędzia usłyszał taką wymówkę to bym uznał że ktoś robi ze mnie debila i ci dorzucił kolejne 6 miesięcy XD

Na logikę, jesteś studentem, na wypiździewie, a samochód/moto to Twój główny środek transportu. To po wuj wsiadałeś na wyższą pojemność?
  • Odpowiedz
To po wuj wsiadałeś na wyższą pojemność?


@olesh: żeby na odludnym placu oddalony o kilometr od domu poćwiczyć przed egzaminem bo nie może sobie pozwolić na oblanie bo z racji słabo płatnej pracy nie mógłby w najbliższym czasie opłacić ponownego egzaminu A to jego marzenie z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PlytaGnojowa: pamiętaj jeszcze, że na podstawie art. 50 ustawy o kierujących pojazdami nie możesz podejść do egzaminu gdy masz zatrzymane (w tym przypadku postanowieniem wydanym przez Sąd) prawo jazdy ;)
  • Odpowiedz
@PlytaGnojowa: usunąłem wcześniejszy komentarz, ponieważ przypadkowo odpowiedziałem innej osobie niż tobie. Duża szansa, że w tym stanie faktycznym sąd wyda orzeczenie w przedmiocie zakazu prowadzenia pojazdów tylko danej kategorii (a2). Niestety jest pewien haczyk - faktycznie będzie to zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów, ponieważ nie zostanie ci wydany duplikat prawa jazdy. Jest to pewien spór prawa karnego z prawem administracyjnym. Karnie sąd zakazuje prowadzenia tylko danej kategorii, ale administracyjnie nie będziesz miał
  • Odpowiedz
@Remdium: policja jeszcze nic mi nie zatrzymała, tylko sprawa ma być skierowana do sądu, podpisałem jedynie papierek z danymi kontaktowymi na które ma się odezwać ktoś od nich z komisariatu. Zadnego mandatu nie było, powoli sobie pyrkałem i trafiłem na zwykła rutynową kontrolę. Postanowienia jeszcze żadnego nie ma i nie wydaje mi się żeby było nim podejdę do egzaminu.
  • Odpowiedz
@certuz: czyli na dobrą sprawę nic to nie zmienia? Czy tylko nie będę miał plastiku? Bo mandat za brak dokumentu to tam #!$%@?, gorzej jeśli to dalej rozbija się o zakaz kierowania wszystkim to wtedy będzie słabo
  • Odpowiedz
@PlytaGnojowa Policja mogła zatrzymać PJ elektroniczne (choć nie musiała), a od tego momentu Sąd ma 14 dni na wydanie postanowienia o zatrzymaniu PJ (też fakultatywne) więc możesz próbować już na tym etapie kręcić się w sprawie, zaś co do samego wyroku to zakaz będzie pewny, możesz walczyć o określenie rodzaju pojazdów ;)
  • Odpowiedz
@PlytaGnojowa: sąd karny orzeknie zakaz prowadzenia danej kategorii, ale faktycznie nie będziesz mógł też jeździć na b. nie chodzi tylko i wyłącznie o brak plastiku. Po prostu w postępowaniu karnym możliwy jest zakaz prowadzenia tylko danej kategorii pojazdów mechanicznych, ale administracyjnie będzie to faktycznie zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów. Nie odzyskasz prawka, a bez niego jeździć nie możesz.
  • Odpowiedz
@Remdium: ale chyba wtedy zostałbym poinformowany przez policjanta o tym fakcie? Tutaj jedynie mi powiedziano że sprawa będzie rozpatrzona przez sąd i na pytanie w jakich widełkach jest grzywna za to i czy może zostać orzeczony zakaz prowadzenia policjant nie był w stanie mi odpowiedzieć
  • Odpowiedz
@certuz bzdura, starosta (prezydent, burmistrz) wyda decyzję o cofnięciu uprawnień zgodnie z zakresem orzeczenia zawierającego zakaz prowadzenia pojazdów @PlytaGnojowa dlatego napisałem, że milicja mogła, choć nie musiała.
  • Odpowiedz
  • 0
@PlytaGnojowa Ty się ciesz, że Cię złapali. Bo jakbyś szlifa zrobił i uszkodził jakiś drozszy samochód to i rower musiałbyś sprzedać, żeby z własnej kasy zwrócić ubezpieczalni kasę.
  • Odpowiedz
@Remdium: jakie przepis daje staroście takie prawo? aktualnie art. 12 ust. 2 u.k.p. pozwala negatywnie rozstrzygnąć wniosek strony dotyczący uprawnień do kierowania pojazdami innej kategorii, jeżeli w postępowaniu karnym orzeczony został zakaz prowadzenia tylko danej kategorii.
  • Odpowiedz