Wpis z mikrobloga

Drugie, świeże zdziś ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/temu-motocykliscie-grozi-30-tys-zl-grzywny-grupa-speed-nie-miala-litosci/42hs69q?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

"każdemu zatrzymanemu kierowcy bez uprawnień sąd obligatoryjnie orzeka zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo wymiar sprawiedliwości ma prawo nałożyć grzywnę sięgającą 30 tys. złotych. W przypadku kiedy kierowca zdecyduje się na jazdę samochodem w czasie obowiązywania sądowego zakazu, wtedy odpowie za przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat więzienia".
@olesh: własnie też to czytałem, policjant który mnie zatrzymał mówił że jeszcze skontaktują sie ze mną z komendy i wtedy to pójdzie dalej, wiec nie sądzę ze to tak szybko zadziała że do piątku się uwiną. Jak bedą do mnie dzwonili z komend to bede ich prosił o spotkanie po piątku bo bede miał pilny wyjazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mircy taka sprawa, zatrzymali mnie na moto na kat A, posiadam jedynie kat A2 i B, egzamin praktyczny na A mam za dwa dni


@PlytaGnojowa: Zawsze mnie fascynowało, jak ludzie potrafią sami sobie pod górkę robić ;).

Są szanse że nie zatrzymają mi prawka kat B czy juz moge szukać roweru?


@PlytaGnojowa: Prawka Ci nie zatrzymają, ale z pół roku zakazu prowadzenia pojazdów możesz dostać. Jest szansa, że przez wzgląd
@PlytaGnojowa: Z dwojga złego, popatrz na to z tej pozytywnej strony, trafiło Ci się w czerwcu, nie w październiku. W sumie przy dobrych wiatrach do listopada można się z rowerem zaprzyjaźnić. Gdyby przydarzyło Ci się to jesienią, było by trochę gorzej :D
@PlytaGnojowa: znajdź sobie robotę przy rozwożeniu pizzy. Jakbyś się bardzo postarał, przedstawił dowody że jedyne źródło utrzymania Ci zabierają, zdaj ten egzamin na kat A za dwa dni i weź na sprawę papierek(bo chyba mimo wszystko możesz zdawać), dodatkowo masz już A2. Przy odpowiednim ułożeniu marsa i jowisza może jakiś sędzia się zlituje i nie zabiorą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PlytaGnojowa: a jeździsz po części do hurtownii, robisz jazdy próbne po naprawie? I pracodawca wypisze Ci taki kwit, że to niezbędne w Twojej pracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żebyś absolutnie nie pomyślał, że ja Ci tu daje radę, która na pewno zagwarantuje Ci zachowanie prawka, ale w jakichś wyjątkowych okoliściach może pomóc.
@JuneJohn: niczym innym sie tam nie zajmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczy umowa zlecenie? Pomoże cos ze jestem studentem dojeżdżającym z #!$%@?? :D
Luz nie biorę tego za pewnik, ale zawsze to jakis pomysł i punkt zaczepienia :D
wystarczy umowa zlecenie?


a masz tam coś o tych obowiązkach? Jeśli tak to wystarczy.

Pomoże cos ze jestem studentem dojeżdżającym z #!$%@?? :D


@PlytaGnojowa: zdecydowanie musisz o tym powiedzieć. Możesz powiedzieć, że niech zabierają te A i A2, tylko niech to B zostawią bo Ci się życie posypie (wiadomo, że nie mogą, albo zabierają wszystko albo nic, ale Ty możesz o tym nie wiedzieć i dodasz tym dramaturgii ( ͡°