Wpis z mikrobloga

to nie wpuszczać?


@Patryk4: A ogólnie masz problem z wilgocią? Gdzieś się skrapla, coś pleśnieje? Duży numerek nie jest groźny sam w sobie, jak suszysz pranie to też skacze, po prysznicu masz 100% i nic się nie dzieje złego jak wentylacja działa. A jak nie wpuszczasz to nie działa.

Bo potem się długo tak utrzymuje


@Patryk4: No nic dziwnego, świat jest potem mokry.
@dran2: gdy nie ma deszczu, to jest max 60%
W jednym miejscu niewielkie puchnięcie farby, potem wysycha i znowu puchnie jak wilgotność się zwiększy. Majster co robił remont nie jest w stanie podać przyczyny i jedyne rozwiązanie jakie proponował to zbicie tynku do samej cegły i położenie od nowa.

W innym pomieszczeniu w miejscu gdzie metalowe kątowniki ścienne są zamalowane farbą tez niewielkie grudki wyszły po paru latach na nich.

A
@Patryk4 stare budownictwo? dom po dziadkach? Ja mam dom po remoncie żałuję że nie poszedłem w rekuperację tylko zwykła grawitacyjna nawet przesadziłem z tymi kratkami wentylacyjnymi bo zima to mi przeciąga powietrze z pokoju do pokoju wszystko przez to że szczelne okna styropian i mam efekt taki ze tez wilgotność mam dosyć wysoka, ale na szczęście pleśni nigdzie nie widzę