Wpis z mikrobloga

#!$%@?ć studia. Dałem sobie zamydlić oczy tym bluepillowym gadaniem rodziny, że "ludzie wspominają studia jako najlepszy okres w swoim życiu", "poznasz nowych ludzi, będzie fajnie" itp. Tymczasem studia uświadomiły mi tylko jak bardzo odstaję od rówieśników, jeszcze bardziej pogłębiły moją depresję. Żałuję, że tam w ogóle poszedłem. Chociaż gdybym nie spróbował, to pewnie dalej bym się łudził, że "może na studiach będzie lepiej".
#przegryw #depresja #samotnosc
  • 40
  • Odpowiedz
@MatthewV3: studia to zdecydowanie najgorszy okres w moim życiu. Właśnie je (mam nadzieje) kończę i jedyne z czym mi się kojarzą to stres i pozajmowane weekendy. Dodatkowo zawsze gardziłem studenckim życiem polegającym na ciągnięciu kasy od rodziców i wydawaniu ich na chlanie i imprezy samemu żyjąc na zupkach chinskich itp. wiec nigdy tak naprawdę studentem się nie czułem
  • Odpowiedz
Studia to są dobre jak się ma środki finansowe na głupoty życia studenckiego jak spotkania w barze, kasa na alkohol i na imprezy, a najlepiej jak jeszcze się mieszka w Akademiku.

Natomiast wysylanie dzieci na studia bez dawania im kilkaset zlotych miesiecznie wolnej gotowki i nie oplacanie im akademika to jakas #!$%@? tortura.


@MagicznyPietrek:
Jak sobie nie umiesz radzić to tak jest. Ja na pierwszym roku na utrzymanie miałem tylko alimenty
  • Odpowiedz
@MagicznyPietrek:

Rozumiem Cię dość dobrze. Ja wprawdzie miałem niewiele lepiej (choć bez patologii, poza tą finansową) i nawet moja matka nie ma pojęcia jak przeżyłem pierwszy rok, bo jedyna kasa jaką miałem to było 500 zł alimentów), a za miejsce w dwuosobowym pokoju płaciłem 400 zł. Nie wiem, możliwe, że miałem coś jeszcze na start bo od 16 roku życia całkiem dobrze dorabiałem w wakacje sprzedając t-shirty na ulicy (choć większość
  • Odpowiedz
@MatthewV3: A gdzie poszedłeś ? Chyba nie na polibude, bo tam przegrywy razem piją i śpiewają chryzantemy złociste, po nocach w akademiku. 1/3 całej polibudy to przegrywy. Polecam tam sie udać, będziesz się czuł dobrze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MatthewV3: Dla mnie studia to był najgorszy okres w życiu. Z podstawówką na czele. #!$%@?, polskie szkolnictwo jest do zaorania i zbudowania na nowo. Niszczenie zainteresowań i wpędzanie ludzi w depresję.
  • Odpowiedz