Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikau: no przecież pisałem, że nie hejtuję. Sam miałem parę produktów Apple i to zanim to było modne. Jedynie co zrobiło rewolucje to iPod nano. Własne zdanie mieć też będę i możesz mi co najwyżej wiśnie drylowac, koluniu ;)

@przegro_pisarz z telefonami jest tak samo jak z samochodami - kupuje się na swoje potrzeby. Dlatego też ja nie kupię kombi/avant/touring bo jestem singiel i wolę coś mniejszego. Rodzina 2+2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tasmanz: przeszedłem z iOS na androida bo na dłuższą metę denerwowało mnie ubijanie aplikacji w tle, a chciałem korzystać z OneDrive i moc wysłać filmik na WhatsAppie bez otwartego ekranu aż się filmik skonwertuje. Poza tym iOS wygrywa w prawie każdej dziedzinie. Jedyne czego mi mega brakowało poza tym co wymieniłem to ikonki do obracania ekranu jak autoobracanie jest wyłączone.
Działa szybciej, aktualizacje są długo i od razu. System nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sroka22: miałeś jakiegoś branda? AOSP na Pixelach działa niebo lepiej niż na "obcych" socketach.

Ogromną przewagą iOS jest pisanie go na sprzęcie przygotowanym pod system.
Porównać iOS powinno się, w teorii, tylko z Pixelami

Niestety jak działają obecne iPhony to ciężko mi się wypowiedzieć, ale ten argument z baterią rozumiem. Ostatnio na swoim realme miałem jakiś dziwny drop przy 15 procentach. Chwilę po wyciśnięciu z kieszeni, 9, 2 .. dead
  • Odpowiedz
@sroka22: mam pixela 5 i oneplusa z modem aosp i żadnego z tych problemów nie uświadczyłem. Tym bardziej zamulania systemu, oneplus 5 nawet po wgraniu 140 apek działał tak samo szybko jak po wyjęciu z pudełka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@423frewq4f23: miałem parę marek, HTC, Xiaomi, Sony (tu chyba najbliżej aosp) i oneplus. Modowane Romy pominę bo są zawsze tak zabugowane, że tego się używać nie da (te nie modowane są zawsze pobugowane ale mody to masakra). Jedyny plus z nowym telefonem (Oneplus nord) - w końcu animacje nie tną.
Pominę, że Google Pay to szajs w porównaniu z Apple Wallet.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz Wilcza wataha - pierwsze trzy osobniki są chore lub stare. One nadają tempo poruszania się stada, torują drogę przez śnieg, są także jako pierwsze narażone na atak. Jeśli byłyby na końcu - mogłyby nie nadążyć za grupą, stracić kontakt. Kolejne 5 - basiory. Następnie 5 wader, po czym tyły zabezpiecza słoń Dumbo i sześć basiorów. Na końcu idzie ONA - Legendarna kaczka wielkości konia. Widzi całe stado, kontroluje je.
  • Odpowiedz
@rts6102: no wlasnie jest troche inaczej, android jest brzydki ze musisz tam zmieniac i dalej wyglada brzydko, dlatego dali mozliwosc zeby chociaz uzytkownicy mieli jakas szanse (powodzenia z wgrywaniem jakis romów by dj mati ze stron), przy iphone nie ma takiej potrzeby bo oni nie oszczedzają na designerach, iphony przez to są drogie bo tam juz nic nie musisz robic masz gotowy produkt i nie masz potrzeby niczego zmieniac, a
niko444 - @rts6102: no wlasnie jest troche inaczej, android jest brzydki ze musisz ta...

źródło: comment_16546289041rkV5CKJ99h7rTzhCNXUYT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niko444: paddingi, blur, zaokrąglenia i gradienty to rak, za x lat będziemy na to patrzeć z obrzydzeniem jak na modę z lat 2000
Windows 10 Mobile był piękny, ale to przeszłość i z jakiegoś powodu masa ludzi wierzy, że im więcej efektów z gimpa się nałoży na UI, tym lepiej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@423frewq4f23: no nie, to jest jeszcze większe paskudztwo; nie dość, że skopali centrum akcji zmniejszając liczbę przycisków, to jeszcze wszystko zaokrąglają i zwiększają x3 żeby głupi suwak głośności zajmował 20% szerokości ekranu...
  • Odpowiedz
@rts6102: To nie jest suwak głośności tylko jasności i powiększenie szybkich ustawień ma sens z racji tego że znajdują się w górnej części ekranu gdzie powyżej 6'' telefonach łatwiej jest tym sterować.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@423frewq4f23: ale pionowy suwak głośności ma jeszcze większą szerokość;
Wystarczy robić smartfon w rozmiarze smartfona, wtedy żadne tryby dla niedowidzących nie muszą byc włączone out of the box
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@423frewq4f23: gdyby zamiast zaokrągleń zrobić kąty proste w centrum akcji, to nawet jakoś by to wyglądało :P gorzej z ikonkami na pasku stanu, bo tych google nigdy nie umiał ładnie naszkicować
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: czyli widze ze juz android zbliza sie do ios bo skopiowali zaokrąglenia xd ciekawe kiedy dojdą do reszty designu czyli jednak trzeba wzorować sie na ideale - ios


@niko444: XDD Tak bo zaokrąglenia w UI może mieć tylko IOS.
Typie teraz ogólnie jest jakaś moda na zaokrąglenia w projektowaniu UI i robi tak zarówno microsoft po nawet twórców środowisk graficznych na linuxie a jakoś nie przypominają dalej
  • Odpowiedz