Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie buty na stopy 266 mm długie i 105 mm szerokie, ze średnio-wyższym podbiciem i ogólnie dużą objętością? Bo już nie wytrzymie.

- Shimano XC5, XC7 (normalna szerokość, nie wide) cisną mnie w palce po bokach, a jak poluzuję, to stopa lata. No i pełny rozmiar 44 jest na mnie nieco zbyt duży. Połówek w sklepach nie widzę.
- Northwave Rebel 3, mają niby trochę więcej miejsca na palce ale też czuję ucisk w małe palce na nieco dłużej stopie. Dodatkowo lekko lata w nich pięta (przy jeździe nie jest to jakoś mocno odczuwalne).
- Lake MX238 w wersji wide bardzo wygodne ale pięta lata podczas chodzenia (nie ma jak przetestować podczas jazdy, bo zamontowanie bloków uniemożliwi zwrot).
- Stare Shimano RP300 cisną w palce po bokach i ogólnie nie są jakoś mocno komfortowe przez małą sztywność podeszwy, ale tutaj przynajmniej pięta nie lata. No i z 10kkm w nich zrobione, więc teoretycznie tragedii nie było. Ale podczas każdej jazdy gdzieś mnie coś uciskało.

Już nawet spoglądam w stronę BONT, chociaż ich cena i dostępność (3-4 miesiące) przeraża.

Potrzebuję czegoś do kwadratowania, więc kompatybilne ze zwykłym SPD.
#szosa #gravel #mtb
  • 18
@MoroMoro: pod żadnym pozorem nie kupuj nic co ciśnie w palce choćby na minimetr.
Dziwne ze w lake lata ci pięta. Próbowałeś mniejszego rozmiaru czy na długość są i mniejszy rozmiar nie da rady?
@TypowyXD: W Lake jestem na granicy rozmiaru 42,5-43. Testowałem 43 i na długość są ok. Jest jeszcze opcja spróbować 42,5 ale nie sądzę, że trzymanie pięty się jakoś mocno poprawi. W grubych zimowych skarpetach merino pięta lata mniej, co może być zasługą wyściółki pięty, która trochę lepiej trzyma włochatą skarpetkę.
@MoroMoro: Właśnie też szukałem ostatnio butów wide i wziąłem Northwave Origin Plus 2 Wide, ale że akurat dzisiaj przyszły to recenzji nie zrobię XD

Ale mogę wyśmiać rozmiarówki, bo ostatnie kilka lat jeździłem w shimano 47, Northwave zamówiłem najpierw 45.5, te odesłałem i dziś przyszły 44.5, które raczej zostawiam.
@SnikerS89: Zamawiając Northwave kierowałem się rozmiarówką Mantel.com (43). Prawa stopa w palcach jest ok. Małe palce lewej stopy się wpychają w bok buta. Wziąłem też 43,5 ale ten sam problem. One są po prostu zbyt wąskie.
Lake MX238 w wersji wide bardzo wygodne ale pięta lata podczas chodzenia


@MoroMoro: A czemu rozmiar mniejszy tych nie spróbujesz? :) Przecie te rozmiarówki to rozstrzelone, że cyferkami i tam nie ma co się zbytnio sugerować, tylko tym jak leżą.
@SnikerS89: Heh, jak patrzyłem to Rebel 3 nie miały wersji wide. One ogólnie niby mają być do nieco szerszych stóp.
Zobaczę jeszcze 42,5 Lake, co mi szkodzi. W pewnym momencie miałem w domu 8 par butów xD
@SnikerS89: no i jak pierwsze odczucia z tymi NW? Zwłaszcza pięta i luz w palcach. Jesteś w stanie porównać rozmiarówkę do sneakersów nike/adidas? Stoję przed zakupem pierwszych spd, gdzie przy moich stopach mam problem z zakupem zwykłych butów...
@kakkerlak: No jedynie co to na razie je założyłem w domu i przeszedłem z 5 metrów po pokoju :) Na długość dobre, na szerokość w sumie ciężko powiedzieć, bo niby ok, ale w tych 45.5 czułem się lepiej. 45 akurat w tym sklepie co brałem nie mieli, ale chyba zostaje już z tymi 44.5.
@MoroMoro: mam Lake CX241 w rozmiarze 43,5 przy 270mm stopy. Pięty nie trzymają przy chodzeniu. Tez się mocno martwiłem, ze będą klapki. Natomiast w trakcie jazdy nie zdarzyło się, żeby pięta się ruszyła. Najlepsze buty ever!!
@SnikerS89: NW w wersji wide maja tylko więcej materiału. Podeszwa jest z wersji normalnej :(
@mam_tu_niezly_ubaw_: Jestem umiarkowanie zadowolony na razie. Niby ok, na długość bardzo dobrze, lekki luz, pięta nie chodzi, ale na szerokość jest tak niemal na styk. A że buty są całe dosyć twarde, wydaje mi się też że nie jakieś super przewiewne, to wrażenia momentami jakbym jakieś zimowe buciory mocniej zawiązane miał na nogach ¯\_(ツ)_/¯ No ale przez wiele lat jeździłem na za dużych shimanosach, więc zapewne wzmaga moje odczucia ta przesiadka