Wpis z mikrobloga

Damian Olszewski to taki jutober który "specjalizuje się" w finansach. Na ostatnim filmiku twierdził, że waluty fiducjarne nie mają w niczym oparcia a bitcoin ma wartość opartą na energii elektrycznej potrzebnej do jej wykopania.

To tak jakbym powiedział, że gotówka którą mam w portfelu ma oparcie w papierze, nawet nie bo papier który był potrzebny do jej wyprodukowania można poddać recyklingowi a prąd potrzebny do wykopania krypto to bezsensownie wykorzystana energia, której już nie użyjesz w przyszłości.

Bez względu na to czy BTC jest pieniądzem przyszłości czy nie to nie jest - nie ma on wartości opartej na niczym innym niż wiara w ten zdecentralizowany system i to że ludzie chcą go mieć i nim płacić i nic nie stoi na przeszkodzie temu żeby był zastąpiony innym lepszym krypto w przyszłości.

#gielda #bitcoin #kryptowaluty #pieniadze
  • 35
Pewnie dlatego dolar stracił >90 % wartości w 100 lat, a w jego programie jest wpisana inflacja


@rysiekryszard: dzięki temu dokonuje się postęp. Firmy gonią za zyskiem, ludzie za lepszą pracą, a kółka kapitalistycznej maszyny się kręcą. Jesteś i będziesz częścią tego systemu, bitcoin tego nie zmieni.
@rysiekryszard: Wybacz, ale to ty ulegasz mrzonkom.
Kredyt i konkurencja o zasoby są wpisane w obecny system, a są to czynniki inflacyjne. Bez tego - gdyby firmy najpierw miały ciułać środki na rozwój dalej siedzilibyśmy w epoce króla ćwieczka. Rozumiano to już setki lat temu kiedy powstawały pierwsze giełdy.
Państwa też to zrozumiały, zwłaszcza w XX wieku, kiedy musiały się mierzyć z niespotykanym wcześniej wzrostem populacji - kredyt zapewniał środki na
a raczej twierdzenie, że tylko obecna waluta fiat, umożliwia kredyt,


@rysiekryszard: Ty, a które krypto daje kredyt bez zabezpieczeń? Pokażesz mi? Po prostu: Dzień Dobry, jestem Kowalski, oto mój dowód Proszę o kredyt w XXX na XX, oprocentowanie obojętne ( Tak, gdybyś nie wiedział są kredyty w fiat po weryfikacji osoby - bez zabezpieczenia majątkiem )

Człowieku lecz się, bo to co Ty wypisujesz na tym tagu to łeb pęka.
@Simple123: wiele osób utożsamia productivity-pay gap z odejściem od standardu złota. Ale jak sie bliżej przyjrzeć i trochę pogrzebać pod powierzchnią to nagle wychodzi, że jest cały szereg innych czynników, które w latach 70-tych miały na to wpływ. Nie będę się rozpisywał - można poczytać:
https://www.epi.org/productivity-pay-gap/

@rysiekryszard: To zabawne, jak 'antysystemowi' fani bitcoina odwołują się do systemu nie rozumiejąc go zupełnie. Przede wszystkim mylisz skutki z przyczynami. ustawodawstwo w jakimkolwiek