Wpis z mikrobloga

  • 241
Zakopianka. Niby droga w przyzwoitym stanie, ale jazda nią jest strasznie męcząca. Wjeżdżasz sobie pod górkę ale jakaś ciężarówka nie wyrabia i zwalnia do 40 km/h. W tym czasie lewy pas pędzi 90 km/h. Jak już uda Ci się wyprzedzić to na szczycie górki orientujesz się, że 70 metrów dalej samochody stoją w miejscu. Rozpoczynasz gwałtowne hamowania z 90 km/h do 0 i odpalasz awaryjne by nie mieć kogoś w bagażniku.
Jedziesz sobie dalej i widzisz, że pieszy prawdopodobnie będzie chciał przejść przez przejście. Samochód przed tobą zaczyna hamować, a ty razem z nim. Reszta sobie ciśnie 90 km/h. W końcu zatrzymujesz się i w akompaniamencie pisku opon modlisz się by Janusz w tobie nie zaparkował. Z kolei w lusterkach obserwujesz kierowców ratujących się poboczem. W zimie można liczyć na dodatkowego atrakcje jak np. zjazd miłośników letnich opon. W lecie natomiast na poboczach spotkamy rozpalone do białości busy, których hamulce nie ogarnęły tematu.
Znacie jeszcze jakieś typowe atrakcje z tego miejsca? #prawojazdy #polskiedrogi #motoryzacja #malopolska #krakow
kurcik777 - Zakopianka. Niby droga w przyzwoitym stanie, ale jazda nią jest strasznie...

źródło: comment_1654444060Bs5aXoDI9PXY13AHtr9r1h.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@kurcik777: Chora droga, niby szybkiego ruchu i przypomina ekspresówkę, ale z przejściami dla pieszych przez 4 pasy, ostrymi zakrętami, górkami. Nie cierpię nią jeździć, nie rozumiem też czym ta droga miała być w zamyśle projektanta, bo jeśli droga szybkiego ruchu to dlaczego tyle przejść, a jeśli mniejsza ranga drogi to dlaczego zrobiona w taki sposób? Nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@kurcik777: od kilku lat pracuje w strefie przy Myślenicach i codziennie korzystam ze zjazdu do strefy. W tym czasie osobiście byłem świadkiem 20+ wypadków, tym jednego śmiertelnego. Planowana jest przebudowa odcinka Myślenice - Kraków na drogę szybkiego ruchu ale wszystko odbywa się w ślimaczym tempie. W sprawie przebudowy wpłynęło już podobno kilkanaście tysięcy skarg. Nieprędko doczekamy się efektów ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kurcik777: Krakow - Myslenice - Jedna z najgorszych dróg w Polsce. Dwupasmówka, gdzie wiekszosc myśli ze to jest autostrada, a mamy tu przejścia dla pieszych, skrzyżowania, nawrotki, ludzie przchodzacych przez środek, bo nie chce im sie wyjsc po schodach na kładke (kojarzę przynajmniej dwa śmiertelne wypadki z tamtego roku). Do tego gigantyczny ruch, bo jest to droga, ktorą całe południe dojeżdża do Krakowa. To wszystko powoduje ze naprawdę strach tam jezdzic.
  • Odpowiedz
@dzana: a wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie taka groźna ta druga. Najlepsze jest to, że ruch tu jest na tyle duży, że ci co #!$%@? nadrobię może 30 sekund,a co chwilę gaz hamulec
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kurcik777: zakopianka to patola. Nie lubię tej drogi. Ogólnie jest ograniczenie do 70 kilka fotoradarów, i notorycznie jadący kierowcy z powaloną prędkością. Przejścia dla pieszych to dla mnie strach na tym odcinku. Powinny być wiadukty dla pieszych. Zawsze jak przepuszczam kogoś na przejściu to znajdzie się idiota wyprzedzający mnie z prędkością 90km/h Przerąbane jest też w wakacje i ferie jak się spotyka blachy z innych części pl. Motorycznie ktoś na blachach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paruwczak: nie przepadam tam jeździć autobusem. Bo nie mogę jechać więcej niż 50 a ciężarówki na mnie trąbią ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kurcik777: zapomniałeś o
- zajebiste korki jak tylko jest jakiś ładny weekend
- glonojady co spychają cię z lewego tylko po to żeby za 50m spychać kolejną osobę
- kolizyjne skrzyżowania co chwile, gdzie jak przypadkiem przejedziesz obok kogoś bo straciłeś koncentrację to radiowóz grupy speed już czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta droga i wiele innych na południu to żart przez natężenie ruchu, w małopolsce jest
  • Odpowiedz
@nors: Bawarkę nadal, przede mną gagatka w sobotę złapali jak na pasach wyprzedał w Głogoczowie. A o Cuprze nie wiedziałem że maja ( _) jaki kolor ?
  • Odpowiedz
  • 0
Nawierzchnia asfaltowa, jest tak kiepskiej jakości, że wystarczy lekki deszczyk i jest śliska jak lodowisko na stawie.
  • Odpowiedz
@paruwczak: no właśnie nie wystarczy, bo na przykład na tej drodze masz nawrotki i potrafi ci taki bus nagle wyjechać z przeciwnego pasa. Lecisz sobie 90km/h i nagle hamowanie do zera, bo on zawraca i nie potrafi się rozpędzić.
Albo drugi przykład, jadąc od Myślenic chcesz skręcić na Wadowice. W piątek popołudniu w stronę Zakopca jest tam nieprzerwany sznur samochodów, więc albo czekasz 20 min, aż trafi się przerwa albo próbujesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atrophy: Fotoradary są na 70, więc licznikowe 80 to brak mandatu. Czasami tylko ludzie zwalniają bardziej, bo myślą że są na 50. Jednak no patola tam jest i 100 na 50 rzadkością nie jest.
  • Odpowiedz