Wpis z mikrobloga

  • 241
Zakopianka. Niby droga w przyzwoitym stanie, ale jazda nią jest strasznie męcząca. Wjeżdżasz sobie pod górkę ale jakaś ciężarówka nie wyrabia i zwalnia do 40 km/h. W tym czasie lewy pas pędzi 90 km/h. Jak już uda Ci się wyprzedzić to na szczycie górki orientujesz się, że 70 metrów dalej samochody stoją w miejscu. Rozpoczynasz gwałtowne hamowania z 90 km/h do 0 i odpalasz awaryjne by nie mieć kogoś w bagażniku.
Jedziesz sobie dalej i widzisz, że pieszy prawdopodobnie będzie chciał przejść przez przejście. Samochód przed tobą zaczyna hamować, a ty razem z nim. Reszta sobie ciśnie 90 km/h. W końcu zatrzymujesz się i w akompaniamencie pisku opon modlisz się by Janusz w tobie nie zaparkował. Z kolei w lusterkach obserwujesz kierowców ratujących się poboczem. W zimie można liczyć na dodatkowego atrakcje jak np. zjazd miłośników letnich opon. W lecie natomiast na poboczach spotkamy rozpalone do białości busy, których hamulce nie ogarnęły tematu.
Znacie jeszcze jakieś typowe atrakcje z tego miejsca? #prawojazdy #polskiedrogi #motoryzacja #malopolska #krakow
kurcik777 - Zakopianka. Niby droga w przyzwoitym stanie, ale jazda nią jest strasznie...

źródło: comment_1654444060Bs5aXoDI9PXY13AHtr9r1h.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • 49
Zapomniałem napisać o słynnym odcinku drogi gdzie motocykliści dają popis, a za barierkami siedzi widownia by to oglądać.
  • Odpowiedz
@kurcik777 radary co kilometr na odcinku Kraków Myślenice, na których kierowcy dla pewności zwalniają do 40


A no i mój ulubiony radar tuż po zjeździe z górki, gdzie jest ograniczenie do 70, potem nagle 50 i radar :))
  • Odpowiedz
@lumpiakus: Ciekawostka, wszystkie fotoradary na Zakopiance ustawione są na 70km/h, te ograniczenia do 50 przed przejściami są za fotoradarami także nie trzeba zwalniać do 40 dla pewności xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kurcik777: akurat ja jako uwielbiam zakopiankę. Te łuki, serpentyny, wniesienia itd. Człowiek się nie nudzi podczas jazdy. Mi się bardzo podoba. Dużo lepiej tak niż jechać prosto na autostradzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@kurcik777: największy rak tej drogi to mieszkańcy okolicznych miejscowości ktorzy ignorują pas rozpedowy i po prostu mając 20 na liczniku wciskają się na prawy pas. Drugi rak to hamowanie do 40 na dozwolonej 70. Trzeci tak to mruganie długimi jak jedziesz 100 zamiast 140. Za duża mieszanka ludzi.
  • Odpowiedz
@kurcik777: jak dla mnie to na odcinku krk Mce powinny jeździec 24/7 ze 4 patrole speed. Czegoś takiego co tu się #!$%@? nie zaznałem nigdzie indziej, najlepiej jechać po 20 na KRK, Tiry #!$%@? lewym pasem po 100, 110 , przejścia skrzyżowania nie wazne, trzeba #!$%@?ć. Znaki na tej trasie nie istnieją.
  • Odpowiedz