Wpis z mikrobloga

#matematyka
twierdzenie: jeśli a_n jest większe od 0, to ...

Przykładowo: ustalmy pewne a_n większe od 0, następnie a_n * epsilon...

do dupy z takimi przykładami (°° jak robisz przykład, to daj tam normalne liczby, a nie pierdyliard oznaczeń
  • 9
Problem tkwi w tym, że rozważania przypadków szczególnych i ogólnych mogą Ci się bardzo mieszać na początku przygody z analizą - daj sobie czas. Do mnie sporo rzeczy dotarło po semestrze teorii całki i miary, to była też zasługa świetnego prowadzącego - bardzo możliwe, że z Panem doktorem Sokołowskim będziesz mieć styczność.
Jaką konkretnie literaturę masz na myśli i jakie konkretnie twierdzenie?
@Fronklon: oj żeby tylko w analizie tak było, mi podobne przykłady praktycznie uniemożliwiały rozumienie co się dzieje w algebrze liniowej. Teraz mam książkę Jerzego Toppa, i tam sa oba rodzaje przykładów
@Fronklon: Miałem zajęcia z Panem Sokołowskim, i przykładem takiego twierdzenia może być definicja jednostajnej ciągłości funkcji. Zrozumiałem to ostatnio na konsultacjach, gdzie Pan Radosław Łukasik mi to pokazał właśnie na normalnym przykładzie, gdzie nie musiałem się zastanawiać który symbol się odnosił do czego.
Algebre mam z Doktor Martą Nowakowską, ale jej się akurat ten wpis nie tyczy, u niej jest całkiem spoko