Wpis z mikrobloga

Mirki, na starcie muszę zaznaczyć, że to może być wyjątkowo głupie pytanie.
Otóż rok temu pracowałem w sortowni paczek DPD i udało mi się przeżyć tam cały jeden dzień. Praca polegała na ściąganiu paczek z taśmy i roznoszeniu ich po hali do odpowiednich numerów. Przez 8 godzin leciała taśma, a paczek było tyle, że trzeba były prawie biegać, żeby nadążyć. Paczki ważyły różnie, od drobnych, po takie, które trzeba było nosić w kilka osób. (Nosiliśmy wszystko - telewizory, kafelki, rowery, opony, dywany, meble itd.). Praca była tak wykańczająca fizycznie, że w połowie modliłem się o koniec. Przerwa była jedna w połowie, a tak całe 8 godzin trzeba było nosić te paczki. Na drugi dzień nie miałem sił wstać z kanapy.

Do rzeczy:
Niedługo wyjeżdżam do Niemiec ze znajomymi do pracy na jakiejś taśmie w automotive. I teraz pytanie. Czy prace fizyczne za granicą są tak samo ciężkie, jak DPD w którym pracowałem, czy po prostu miałem pecha i trafiłem do najgorszej śmieciówki w mieście? A może fizycznie jestem totalnie useless w takich fizycznych pracach? Mam znajomych, wydaję mi się, że słabszych fizycznie ode mnie, którzy pracują za granicą i dają sobie radę, biorąc nadgodziny oraz mając jeszcze czas na życie prywatne. Ja nie wyobrażam sobie wrócić z roboty w stylu tego DPD i robić coś oprócz spania i regenerowania bólu całego ciała. Fajnie jakby się wypowiedziały osoby, które pracowały za granicą, lub w DPD. Pozdrawiam cieplutko.
#pracbaza #pytanie #pytaniezdupy #praca #zagranico #pracazagranica
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mikau jestem zniesmaczona brakiem zaradności w pokoleniu płatków śniegu. Co tydzień do mojej roboty przychodzą nowe osoby w wieku około 20-22 lat. Rezygnują, bo im za ciężko, a ich praca to poskładanie t-shirtów do pudełka. Jak do tej pory 99% osób, które poznałam, urodzonych po 2000r to totalne ofermy i kombinatorzy wpatrzeni w smartfona i chowający się w toalecie żeby nie pracować.
  • Odpowiedz
@AlfredoManawa: jak cię boli ciało od noszenia paczek to znaczy że nie masz formy, tylko myślisz że ja masz. Dużo ciężej jest na roli czy na budowie. Po prostu musisz się przyzwyczaić i zacisnąć zęby przez kilka dni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AlfredoManawa: DPD to najgorsze gówno jakie może być... Sam nigdy nie pracowałem ale jesteś kolejna osoba która dokładnie to samo mówi... Nigdy też nie idź do pracy np do piekarni bo jest dokładnie jak w DPD tylko że + 50°C. Polecam order picking ale nie jakaś sporzywka typu "alberhein" gdzie napierdzielasz z buta i musisz wyrabiać normy tylko coś normalnego np zbieranie akcesoriów Xerox czy Dell wozeczkuem ept
  • Odpowiedz
@Titufe: nie ma co się śmiać z problemem jest to że jak nic fizycznego nie robisz (wyniesienie śmieci czy zmycie naczyń to nie 8h na magazynie) to nie dasz rady fizycznie. Trzeba po prostu się przygotować do takiej pracy, choćby robiąc pompki. A ja do tego dojdą złe warunki np duchota to jest już ciężko
  • Odpowiedz
@AlfredoManawa: zawsze na starcie jest #!$%@?, dostajesz najcięższe i najgorsze stanowisko, ja pracuje w Automotive już 15 lat, na początku trafiłem na linkę gdzie w 66 sekund musiałem obsłużyć 6 obrabiarek i tak w kółko 8 godzin plus nadgodziny, nawet na pierdnięcie nie było czasu, teraz po tylu latach robię o wiele mniej, a na przełożeni wołają mnie na kawę co dwie godziny. Trzeba zacisnąć żeby i tyle, dlatego dziwię
  • Odpowiedz
@AlfredoManawa kilka lat temu pracowałem w NL . 3 firmy po kilka tygodni. Wystrzegaj się agencji Otto. W jednej firmie (magazyn ciuchów) naklejal m naklejki na kartony. Luz ale nudy. Później jeździłem takim dziwnym wózkiem między stojakami (do 10 metrów w górę) i też luz. W innej (magazyn zoo plusa) kompletowałem zamówienia. Skaner- lokalizacja, artykuł do danego kartonu. Jazda wózkiem - widłakiem ,lekka robota. Jeszcze w innej wykładanie towaru coś jak
  • Odpowiedz
@AlfredoManawa:
Zalezy jak trafisz. Chociaz kolega kiedys pracowal dla BMW i chwalil.
Generalnie im wiecej niemcow tym lepiej. Dlatego osobiscie preferuje prace tylko z niemcami. Polakom podaj reke, ale licz palce.
Co do fizycznej czesci - to nie kwestia sily, a wytrzymalosci ktora trzeba wyrobic.
Ile razy w fizycznych pracach napakowane koksu sobie nie radzily? W wielu, bo sie szybko meczyli. Nawet w pracach fizycznych jest wielu ludzi z postura szczypiorka, jak i miskow po 40 i daja rade. Kwestia przyzwyczajenia, dzien, tydzien czy miesiac.
Mialem chlopakow ktorzy ryli na budowie po 60 godzin i dorzucali do tego silke 3 razy
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: Ty to za to znakomicie kierujesz swoim życiem, że #!$%@? na magazynach i sortowniach na najniższych stanowiskach z dzieciakami, do których po kilku latach mówisz już tylko proszę panie kierowniku, dziękuję panie kierowniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@F1A2Z3A4 tego nie powiedziałam, że znakomicie kieruję swoim życiem, ale przynajmniej pracuje, a nie płacze, że mi ciężko i #!$%@? z roboty po 8h, z płaczem.

Do nikogo tak nie mówię. Jeśli chcesz wiedzieć, to za granicą ludzie mówią do siebie po imieniu niezależnie od wieku i stanowiska, tylko polak robak w januszexie tak mówi do swojego pana.
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: Ale jesteś zajebista bo #!$%@? fizycznie jak wół przez X lat i przez adaptacje tego nie odczuwasz xD Na praktykach w wieku 17 lat tez tak miałem, po pół dnia jako mechanik bylem wypruty - to jest normalne
@AlfredoManawa: Zostaw te roboty dla ludzi co lubia byc dymani bez wazeliny, znajdź sobie pierwsza robotę jako spawacz (mogę Cię wciągnąć w ta branże bez doświadczenia), jak jestes mniej
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: O matko, jesteś najgorszym typem współpracownika, który zapomniał jak sam kiedyś zaczynał i traktuje z góry każdego nowego w robocie nie wykazując mu w ogóle zrozumienia
  • Odpowiedz
jestem dziewczyną i pracowałam na sortowni paczek, w grudniu, w temperaturze około 0°C, więc zacznij jeść więcej ryżu, bo strasznie słabiutki jesteś.


@oficjalniemartwa: no, no, dziewczyna z jajami xD. Są różne sortownie. Są takie, gdzie średnia waga paczek to 15-20 kg. Jeśli doda się do tego wysokie tempo i generalny brak poszanowania dla BHP, to taka praca jest mordercza, nawet dla kogoś, kto nie unikał WF-ów i je
  • Odpowiedz