Wpis z mikrobloga

Cześć, czy ciężko zdać kat. D? Mam czynne B od 10lat, żadnych zdarzeń z mojej winy. Przechodzę okresowe badania dla kierowców, w pracy prowadzę służbową osobówkę.

Może ktoś z Was tam pracuje? Jakie są szanse na zdobycie pracy jako kierowca wycieczek albo komunikacji miejskiej na Islandii albo w Norwegii? Jaki odsetek kursantów topi pieniądze nie zdając kat. D? Czy lepiej iść w C+E myśląc o pracy w tych krajach? Zależy mi głównie na codziennych zjazdach do domu, ewentualnie max jednonocnych delegacji. Znam angielski ze szkoły, filmów, nie posługuję się nim na co dzień niestety.

Za wyjątkiem ogarniania swojego samochodu nie miałem do czynienia z mechaniką. Mam zamiar przebranżowić się z pracy biurowej w wieku 29lat w której nic mi nie odpowiada: brak możliwości awansu, kiepskie zarobki, atmosfera, januszex, polskie środowisko.

#islandia #kierowcy #motoryzacja #pytanie #praca #pracbaza #zycietruckera #norwegia
#emigracja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mowmiwacpan: W norweskim Syavanger jest sporo kierowców autobusów z Polski. Tyle umiem powiedzieć. Ale yo chyba trzeba znac norweski troche, ale nie mam pewności.
  • Odpowiedz
@mowmiwacpan: bez jezyka w Norwegii mozesz byc kierowca smieciarki a jak znasz jezyk norweski to autobusu. W transporcie szukaja raczej z doswiadczeniem na norweskich drogach, ktore sa dosyc trudne. Widzialem ostatnio oglosznie na kierowce smieciarki za 220kr, generalnie wiecej wyciagniesz pracujac w polskiej firmie jezdzac po Europie
  • Odpowiedz
@mowmiwacpan czy trudny to Ci nie powiem. Nie mialem większych problemow. Autobusem jezdzi sie specyficznie przez to, ze siedzisz z 0.5 - 1 metr przed osia skretna wiec skrecanie jest pozniej i zawsze mialem wrazenie, ze jebne w latarnie czy cos :p

W Polsce duzo nie zarobisz np w komunikacji miejskiej. Nie wiem jak w Norwegii. Tak jak ktos pisal wczesniej lepiej zrobic CE, a nawet samo C.
  • Odpowiedz
@mowmiwacpan: jak serio myślisz o kat. D to tylko kierunek zagranica, chyba ze na miejscu trochę się pokręcić żeby zdobyć doświadczenie ale kasa jest słaba. Popieram kolegów wyżej, ze lepiej zrobić CE. Ja zrobiłem najpierw D a trochę później CE i szczerze to żałuje tej kolejności
  • Odpowiedz