Wpis z mikrobloga

Zapraszam do dyskusji.


@Pozdzierany_Gumolit:

Tak dla adopcji dzieci przez pary homoseksualne,


Nie

stop dla patologi typu picie alkoholu,


Wszystko jest trucizna i nic nie jest trucizna. Dopoki alkohol jest legalny nie mozesz penalizowac alkoholu jako calosci a jedynie patologie ktorych sie opuszczaja poszczegolne jednostki. Wtedy zgoda.

bicie, życie na socjalu, życie jak robak i poniżanie dzieci.


Tu chyba tylko idiota sie z Toba by nie zgodzil.
Dlaczego nie?


@Pozdzierany_Gumolit: Zaczne moze tak:

Mam gdzies co kto lubi. Nie interesuje mnie czy 2 facetow czy 2 kobity maja sie ku sobie. Obie strony chca i sie godza to mi nic do tego. Nie mam rowniez nic przeciwo temu aby takie osoby zawarly slub cywilny. Slub cywilny to rodzaj umowy miedzy stronami. Ze wszystkimi tego pawami i obowiazkami. I czy ta umowe podpisze M-K, M-M czy K-K w kwestii
Jakich wzorców nie może przekazać mężczyzna lub kobieta?


@prawa_reka_sorosa: Odpowiem pytaniem:

Kobieta i mezczyzna przekazuja te same wzorce?

OK trzeba zdefiniowac co rozumiem przez "wzorce"

Chodzi mi o to jak mezczyzna i kobieta podchodza do sytuacji - ja jestem pewien ze inaczej.

uproszcze do granic mozliwosci tylko po to zeby pokazac o co mi chodzi (a temat jest duzo barziej rozlegly):

Dzieciak wywala sie na rowerze:

mama: oj biedny ty
tata:
Chodzi mi o to jak mezczyzna i kobieta podchodza do sytuacji - ja jestem pewien ze inaczej.


@gorzki99: Nie każda kobieta jest łagodna, a każdy facet twardy.

W parach homoseksualnych też masz osoby które mogą być łagodne lub twarde i nie jest to w żaden sposób uzależnione od płci lub orientacji seksualnej.

Jesli nie rozumiesz ze mezczyna i kobieta inaczej reaguja na pewne sytuacje - przekazuja inne sygnaly bo jedno jest
Rozumiem, ale nie zgadzam się z tym że przekazywanie tych sygnałów jest uwarunkowane płciowo. Uważam że kobiety i mężczyźni są zdolni do przekazywania różnych sygnałów, bez względu na płeć. Kobieta może być surowa, a ojciec łagodny i vice versa.


@prawa_reka_sorosa: Czyli nie rozumiesz co chcialem przekazac. Nie chodzilo mi o twardosc sygnalow - chodzilo mi o innosc. Kobieta i mezczyzna przekazuja inne sygnaly wlasnie dlatego ze sa roznymi plciami.

Kobieta może
Obie płcie są zdolne do przekazywania takich samych sygnałów.


@prawa_reka_sorosa: Moze i sa zdolne - nie wierze, ale na potrzeby dyskusji zalozmy ze sa.

Tylko ze sa nie ozncza ze beda je przekazywac. Dominowac beda sygnaly ktore dana plec ma naturlnie przekazywane.

Plcie sie roznia. Ja to akceptuje i przyjmuje. A Ty?
Nie każda kobieta jest czułą i kochająca matką, tak jak nie każdy mężczyzna będzie męskim i twardym ojcem.


@prawa_reka_sorosa: Przeciez ja to przyznalem juz wczesniej.

I napisalem wczesniej ze jest taka szansa ze pary jednoplciowe sa w stanie przekaac bodzce obu plci. Moze. Ale nie jest to pewnosc a raczej procent. Wiec dlatego nie uwazam ze moliwosc wychowywania dziecka powinna byc obligatoryjna dla wszystkich taich par.

Charakter to jedno. Moze byc