Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiecie, ale ta wielka wyrwa w zabudowie w centrum #wroclaw, zwana Plac Społeczny, dziś mega ściek komunikacyjny, kiedyś była w całości zabudowana kamienicami, oczywiście wyburzonymi podczas Festung Breslau.

Plan, to odbudowa tego fragmentu miasta, może nie stricte odbudowa tych samych budynków, ale zabudowa wraz z całkowicie nowym układem komunikacyjnym i reprezentacyjnymi terenami zielonymi.

Miasto stworzyło plan miejscowy - https://geoportal.wroclaw.pl/mpzp/?plan=372 - gdzie możecie sobie zobaczyć jak będzie wyglądało zagospodarowanie.

Projekt pod plan stworzyła pracownia projektowa Gottesman-Szmelcman Architecture - https://archiwum.wroclife.pl/nasze-miasto/plac-spoleczny-czeka-na-nowe-zycie/

Obecnie miasto dostało darmową pomoc od Europejskiego Banku Inwestycyjnego w zakresie doradztwa tego gigantycznego projektu.

Pytanie, jak wy zapartujecie się na te zmiany? Wolelibyście, żeby zostało jak jest czy też zawsze zastanawialiście się, czemu nagle za Galerią Dominikańską, w centrum, jest wielkie klepisko z estakadą?

#wroclaw #budownictwo #inzynieria #architektura
J.....s - Nie wiem czy wiecie, ale ta wielka wyrwa w zabudowie w centrum #wroclaw, zw...

źródło: comment_1654256333oqWmUbQGnEtav1n95JWELE.jpg

Pobierz
  • 14
@efceka: Ja to odczytuję tak, bo układ będzie sporo przypominał układ przedwojenny:
- Traugutta - przebieg bez zmian z dzisiaj
- Krasińskiego otwarte na całej długości, także wzdłuż Poczty, aż do Słowackiego (więc bieg przedwojenny przywrócony)
- z Mostu Grunwaldzkiego będzie skręt w Purkyniego,
- z Mostu Grunwaldzkiego będzie skręt w Pułaskiego

Nie wiem jak puszczą tramwaj, przed wojną jechał z Mostu Grunwaldzkiego w Słowackiego i Krasińskiego, teraz pewnie będzie m.in.
Ja to odczytuję tak, bo układ będzie sporo przypominał układ przedwojenny:

- Traugutta - przebieg bez zmian z dzisiaj

- Krasińskiego otwarte na całej długości, także wzdłuż Poczty, aż do Słowackiego (więc bieg przedwojenny przywrócony)

- z Mostu Grunwaldzkiego będzie skręt w Purkyniego,

- z Mostu Grunwaldzkiego będzie skręt w Pułaskiego

Nie wiem jak puszczą tramwaj, przed wojną jechał z Mostu Grunwaldzkiego w Słowackiego i Krasińskiego, teraz pewnie będzie m.in. przez Pułaskiego
@Jud-Suss mmm... 20k za m² i 100k za miejsce parkingowe. O tym marzę...

Generalnie gdyby miasto rozwiązało problemy komunikacyjne i zabezpieczyli tereny zielone to spoko. Na dziś dzień tylko pogorszy to sytuację komunikacyjną w mieście.

Rzucę taka ciekawostką. Na dzień dzisiejszy przepisy nakazują żeby X% działki zajmowały rośliny. Jak radzą sobie deweloperzy? Na dachach sądzi się porosty... Dziękuję za więcej betonu i korników ze zbyt małą liczbą miejsc parkingowych.
@Viking-: Nie no miejsca parkingowe będziesz miał pod ziemią, MPZP wymaga określoną ilość, poczytaj, bo masz podane na tacy. Co do cen, kurczę, to centrum, ciężko oczekiwać oferty z Jagodna czy Lutyni, sam chciałbym sobie zamieszkać przy Parku Słowackiego i Odrze w centrum, ale wiem, że muszę na to najpierw zarobić.
@Jud-Suss oczywiście, ale wymagania narzucone przez MPZP zwykle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Przykładem może być budynek na Grabiszyńskiej 85 gdzie wszystkich miejsc (zarówno pod ziemią jak i na zewnątrz jest mniej niż mieszkań i wszystkie były tylko na sprzedaż. Żadnych ogólnodostępnych.
@Jud-Suss: Dosłownie przedwczoraj właśnie się zastanawiałem jak takie szkaradztwo może stać w samym środku miasta i że jeszcze tego na jakieś proste rondo nie przerobili. Na tym zdjęciu z głównego wpisu to o dziwo jeszcze jakoś wygląda, z lotu ptaka nie czuć tak bardzo skali, ale z ziemi to jest to ohyda okrutna.

Więc informacja o tym planie cieszy, mam tylko jeszcze (niestety, dość nikłą) nadzieję, że postawią tam szykowną zabudowę