Wpis z mikrobloga

Dochód rodziców podzielony na ilość osób w rodzinie o dokładnie 40 złoty przekracza próg finansowy do stypendium naukowego.Na które myślę że powinni zasługiwać wszyscy z wynikami około finału olimpiad, na stopniu licealnym - czyli też ja... I biorąc pod uwagę osiągnięcia - uważam że zasługuję. No i muszę się pożegnać z planowanym wyjazdem, kupnem kilkunastu książek i laptopa... Tymczasem pan pół-mózg z mojej klasy dostaje dwa razy większe stypendium sportowe - mimo że ma chyba najbogatszych rodziców w moim liceum, a trza powiedzieć że dzieci burmistrzów okolicznych miasteczek, lekarzy i innych szych to u nas przeważająca większość. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Dodajmy jeszcze że pan pół-mózg kupił sobie za to - niespodzianka - ipada do grania w angry birds...

Chyba poszukam jakiejś pracy przy ulotkach albo czymś w wakacje, używany laptop do szkoły mi się przyda. Teraz trochę żałuje ze z odkładanych parę lat pieniędzy kupiłam PC - chociaż moc ta maszyna jednak ma sporą.

#niemasprawiedliwoscinatymswiecie #gorzkiezale #tyleprzegrac #licealistkajestsmutna
  • 43
@Derp: #!$%@?łeś chyba, bardzo chętnie bym wrócił do szkoły, a nie zasuwał codziennie i czasem w weekendy 8 godzin, pożywiał się u rodziców przygotowanym przez kogoś obiadem, nie martwił się rachunkami i setkami innych pierdół:)
@sens: Może. Ale laptop już dzisiaj by się przydał.

@Andr3v: Wiem, ale... To jest smutne. Myślałam że w tym roku się złapię, dochód mniejszy i próg większy ale... te idiotyczne 40 złoty. Chciałabym już pracować, móc się zajmować jedna rzeczą, mam nadzieje ze po informatyce która planuję załapię się na coś ciekawego...

A w niektórych szkołach siedzi się po 9 i więcej godzin, licząc dodatkowe zajęcia. A potem parę kolejnych
@Axoi: Nigdy w życiu, nigdzie, na żadnym etapie nauki nie widziałem, żeby stypendium naukowe było jakkolwiek zależne od statusu materialnego. Więc chyba nie "Polska, droga pani", tylko "[wstaw nazwę Twojej szkoły], droga pani" ;)
@anas_lex: 1072 w tym roku. W tamtym faktycznie było 1066.

@kontra: Cóż. Ja i tak obstaję przy swoim, niestety.

@sens: Informatyka stosowana, AGH. Powinnam się dostać, znam progi, wiem jak dzisiaj w połowie drugiej klasy pisze matury mi potrzebne, jedynie trochę wiedzy mi brakuje a mam jeszcze ponad rok.

@FapinoTrololo: Będę chyba musiała...

@deem1991: Wolę sama zebrać/zarobić/etc pieniądze.