Wpis z mikrobloga

@cubon89: a żebyś wiedział, weryfikują tylko cyferki i już widzę że będą problemy z magicznej kwoty PLN 85 528 która znajduje się w tym dokumencie:)

Znalazłem też kase:

The estimated total cost of the recovery and resilience plan of Poland is PLN 160 967 579 300, which equals

EUR 35 363 500 000 on the basis of the EUR PLN ECB reference rate of 3 May 2021.
Prawie pół miliona gospodarstw wiecej w obszarach gdzie nie ma dziś szybkiego Internetu ma mieć 100Mbit/s z targetem na 1Gbit/s - to jest dobre
7 GW PV i wiatru w 2023 (dziwne bo wynika ze już 4,3GW z tego mamy wypełnione w tym momencie według dokumentu bazowo jest 11,2 a już mamy 15,8, widac że dane z zeszłego roku pewnie)
2 GW w 2024
3 GW w 2025
0,5 GW w 2026
@cubon89: Dobra, mi wystarczy, kiedyś sam pisałem takie dokumenty i z nich się spowiadałem, nie polecam i już sobie wyobrażam jakie krzywe akcje będą z wypełnianiem tych tergetów. W czasach gdzie nie było inflacji już był problem bo w trakcie pisania projektu cos kosztowało X a 4 lata później gdy projekt był realizowany 1,3X. Teraz to będzie makabra. Ceny teras skoczyły i okaże się ze Polska będzie musiała dołożyć z 500mld
Sporo siana na fotowoltaike, elektrownie wiatrowe i stacje wodorowe.


@cubon89: niech mnie ktos poprawi ale np columbus stawia tyle instalacji domowych w miesiącu co kiedyś dziennie :)
instalacje farm jeszcze jakos kręcą się jednak bardzo często brak zgody na budowę bo przestarzałe sieci nie dają możliwości wpięcia. Ratunkiem mają byc banki energii ale one nie są tanie.
@widmo82: nom, 3,5GW/rok samych prosumentów i z 1GW farm, target na 2024 jest 2 GW, w założeniach jest żeby montować mniej bo trzeba auto konsumpcje zwiększać żeby to było dalej możliwe
@Khorne_: co to POPC? nie wiem odnośnie której to części