Wpis z mikrobloga

Powiem wam że ciekawa sprawa.

Z racji tego że wycofują Amouage Myths, a jest to jeden z moich ulubionych zapachów tej marki, postanowiłem kupić nową flaszkę, bo stara mi się kończy.

Poprzednią flachę kupiłem 3 lata temu w e-glamour, był to tester made in UK.

Teraz kupiłem produkt, również z e-glamour i ta flaszka jest made in Oman.

Nowa flacha jest zauważalnie inna niż ta poprzednia. Zapach jest jakby mydlany i nasuwają się skojarzenia z latami 80, aromatycznymi fougere tamtych lat. Tego mydlanego niuansu w ogóle nie ma we flaszce made in UK. Dobra wiadomość jest taka, że to spowodowało że Myths jeszcze bardziej mi się podoba, jest świeższy i mam wrażenie że lepiej sprawdzi się w wyższych temperaturach.

Pojawia się pytanie, czy to reforma, czy to różnice pomiędzy fabrykami w UK i Omanie, czy to różnica wynikająca z zastosowania innych składników (zmiana dostawcy).

Bardzo lubię takie sytuacje, a one nie zdarzają się mi tak często. To pokazuje jak wrażliwą na odchylenia jest sztuka perfumeryjna i jak unikalne mogą być różne wydania. Nic nowego, słynna Aventusowa batchologia to już klasyka.

#perfumy
alvaro1989 - Powiem wam że ciekawa sprawa. 

Z racji tego że wycofują Amouage Myths...

źródło: comment_1654078991UlazmzRfEh7Lw6SMifnsZv.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@alvaro1989: udalo sie cos ustrzelic w dobrej cenie czy kupione po prostu w najnizszej biezacej?
Sam sie zastanawiam nad produktem, bo mam tester z biedacka zatyczka, a dla mnie flakon bez korka jest jak facet bez przyrodzenia () pytalem kilka razy na tagu czy ktos ma na odsprzedaz ale bez efektow
  • Odpowiedz
@alvaro1989: stad roznica. Ja tez mialem wrazenie ze moje flakony Mythsa sie roznily ale oba juz sprzedalem i nie moge porownac bezposrednio dwoch rocznikow.

Made in Oman

4-cyfrowy kod - roku 2009 włącznie, nie jest jasne, w jaki sposób kodowany jest tam rok i czy w ogóle jest kodowany

5-cyfrowy kod - 2010 - pierwsza połowa 2011 r

„długie kody cyfrowe” 11-14 cyfr - cztery ostatnie cyfry - jest to miesiąc
  • Odpowiedz