Wpis z mikrobloga

Wiedziałem, że kiedy dziadek umrze będę musiał wziąć mojego leniwego ojca na utrzymanie i spłacać jego kolejne długi. Nie sądziłem jednak, że do pierwszej awantury o to ile mam mu dać pieniędzy dojdzie w parę dni po śmierci dziadka, jeszcze zanim go pochowaliśmy.

Mój ojciec, który nie pracuje od 20 lat ma 1100 zł renty, został z domem 96m2 na wrocławski Sępolnie do utrzymania, tej jego renty nie starczy nawet na miesięczne opłaty za ten dom. Ja mam na głowie kredyt hipoteczny, dwójkę dzieci, ich edukację i przyszłość.

Co ja mam #!$%@? robić?!?

#rodzina #patologia #problemy #dlugi #pieniadze #finanse #firstworldproblems #rakcontent ##!$%@?
  • 39
  • Odpowiedz
@kiszczak to jeden z większych scamów, gdyby ojciec był obrotny lepiej byłoby dom sprzedać i kupić mu coś mniejszego i mu płacić z tej kasy co zostanie z domu, żeby nie rozwalił swizdu gwizdu i znowu po kasę nie przyszedł.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: jak za każdym razem sięgniesz po portfel to z pewnością polegniesz. Nie dasz kasy raz, drugi, trzeci, odetną media czy wejdzie komornik to może go ruszy
  • Odpowiedz
@moll: Spłaciłem za niego długi na 120k zamiast nadpłacać hipotekę, musiałem bo komornik #!$%@?łby z domu jego i dziadka 10 lat temu, wziąłem pożyczkę na siebie i spłaciłem mu, nie miałem wyboru, jakby dziadek się dowiedział to umarłby wtedy a nie parę dni temu.
  • Odpowiedz
@PanBulibu

słabo opłacalne, ogromny dom, duży ogród, świetna lokalizacja


No to jeśli liczysz na ten dom w świetnej lokalizacji w przyszłości to płać. W innym wypadku co Cię obchodzi opłacalność?
  • Odpowiedz
@PanBulibu: dziadka już nie ma, jakie teraz masz skrupuły?

Mógłby ojciec na Ciebie dom przepisać, jeśli nie ma na nim żadnej hipoteki. Ale wtedy ryzyko że za media przestanie płacić, chyba że umowy zostaną na ojca i niech sobie radzi
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Dajesz mu 100k ale mówisz żeby #!$%@?ł z domu, kto®y przepisujesz na siebie. Takie osoby mają krótkowzroczne myślenie, takie liczby robią na nich wrażenie. Masz ojca na kilka lat spokój.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: jeśli jesteś jedynakiem i masz dwójkę dzieci, to dobrze byłoby tą nieruchomość zatrzymać.


@barman84: tak, jestem jedynakiem ale ojciec się rozwiódł i wziął ślub ponownie z inną kobietą - więc pewnie będę musiał się podzielić spadkiem z jej dziećmi

@PanBulibu: Dajesz mu 100k ale mówisz żeby #!$%@?ł z domu, kto®y przepisujesz na siebie. Takie osoby mają krótkowzroczne myślenie, takie liczby robią na nich wrażenie. Masz
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Masz tylko o tym nie wiesz, nie mówię, że masz mu dać te pieniądze. Tylko odkupić od niego dom warty jakieś 500-600 tyś. Weź hipotekę pod swoje mieszkanie, tak jak powiedziałem, wszystko pod warunkiem przepisania na Ciebie domu. Powiedz mu, że nie stać go na ten dom a ty chcesz w nim zamieszkać z rodziną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@PanBulibu: czekaj, czekaj. Typ na rencie, ma nową kobitę, a Ty płacisz za chatę, która będzie do podziału z kobitą i jej guwniakami? XD albo to zarzutka albo jesteś frajerem.
Nie płać, zablokuj numer telefonu. Niech się książęca para weźmie do roboty.
  • Odpowiedz
a Ty płacisz za chatę, która będzie do podziału z kobitą i jej guwniakami?


@Qraape: Na razie takie jest jego oczekiwanie, kiedy spłacałem jego poprzednie długi był jeszcze z moją matką (która też z nim nie wytrzymała i odeszła).

  • Odpowiedz