Wpis z mikrobloga

Pytanko odnośnie #bmw #e87 118d, muszę nowy akumulator kupić i zastanawiam się czy jest różnica (poza ceną of kors) pomiędzy 80Ah a 85Ah? Myślę nad Boshem (jakieś sugestie co do firmy? Centra/Vectra też ok?). Czy ma sens kupować pojemniejszy aku? Nie ścigam się po torze ( ͡° ͜ʖ ͡°) #samochody #motoryzacja
  • 8
@fan_comy: jeśli kupisz za duży, a jeździsz na krótkich dystansach, to może być niedoładowany, co nie jest dla niego korzystne.
Tak mała różnica nie powinna mieć znaczenia, ale też niczego tak naprawdę nie poprawi.

Jeśli chodzi o markę, to zawsze brałem Vartę, bo cenowo nie jest źle, a nigdy mnie niespodziewanie nie zawiodła.Po wygladzie to nie różni się ona w ogóle od Boscha, więc w środku pewnie tez to samo.
@fan_comy:

Kazdy akumulator niezaleznie od pojemnosci bedzie niedoladowany jak malo jezdzisz. W takim przypadku wiekszy = lepszy, bo dluzej wytrzyma okres bez jazdy.

Dodam jako ciekawostke ze ze alternator bmw nie laduje aku do konca jesli ma auto ma IBS, tylko zazwyczaj do 75-85% aby przedluzyc jego zywotnosc. BMW wymaga tez przeprogramowania jesli zmienia sie pojemnosc akumulatora wzgledem tego fabrycznego.

Ja ostatnio kupowalem akumulator Banner 95ah. W zasadzie prawie wszystko jest
@Xava jeżeli nie ma startstopu to nie musi, wystarczy zobaczyć jaki dała fabryka a byl prawdopodobnie standardowy efb na pierwszy montaż.

@fan_comy Varta i Bosh to dokładnie ten sam akumulator, oni są tylko dystrybutorami. Faktycznym producentem jest Clarios.
Jak chcesz mieć dobry akumulator a robisz dużo krótkich odcinków to kup sobie 80Ah w EFB ( chyba,że faktycznie posiadałes wcześniej AGM to zostań przy takiej technologii)

@Dorodny_Wieprz
Firmy nie odrzucają sobie reklamacji jak