Wpis z mikrobloga

@Makak87: no więc masz pozwolenie inne niż trzy wymienione, masz pistolet który jest identyczny z tym używanym w sporcie (np. dynamika), chcesz dużo strzelać więc myślisz o elaboracji, ale nie możesz. ¯\_(ツ)_/¯
@Makak87: lestkowi chodzi o to, że broń formalnie posiada się do jakiegoś celu. Z tym samym egzemplarzem można robić różne rzeczy, w zależności od tego do jakiego celu go zarejestrujesz.
Albo to, że nie mogę zarejestrować 6 pistoletu do celu sportowego, bo mam już 5 z 5, ale mogę zarejestrować innego celu.
Cel posiadania i rejestrowanie do konkretnego celu to absurd, bez żadnej wymiernej społecznie korzyści.

Jak samochód zarejestrowany w celu
@L3stko:
To sie dowiedz

I tak z Wami kucami freethinkerami jest. Przewin sobie do gory do OP, do wczesniejszych komentarzy.

Reeeeee w PL nie mozna dostac pozwolenia na bron


A jak juz sprowadzisz dyskusje na poziom REALNEGO ZYCIA oraz REALNYCH PROBLEMOW zwiazanych z posiadaniem broni palnej w Polsce to sie zaczynaja przerozne fikoly. Uprawiane najczesciej przez ludzi ktorzy broni nigdy w rekach nie trzymali.

Najlepszym dowodem ta wlasnie dyskusja podczas ktorej
To sie dowiedz


@Makak87: nie interesuje mnie licencja rajdowa. Nie chcę się dowiedzieć.

Najlepszym dowodem ta wlasnie dyskusja podczas ktorej okazalo sie ten represyjny lewacki antywolnosciowy rezim to tak naprawde kilka nikomu specjalnie niewadzacych (bo latwych do obejscia) bareizmow prawnych zwiazanych np z wyrobem wlasnej amunicji.


Człowieku, chcesz inne przykłady? Proszę bardzo. Wróćmy do kolekcji. Bardziej życiowy przykład. Nie możesz nosić broni kolekcjonerskiej. Dajmy przykład podany przez @Polinik. Masz 5/5,
@Makak87: kolejny życiowy przykład: użyczenie. Masz pozwolenie do celów sportowych i pozwolenie do celów kolekcjonerski broni sportowej. Na pozwoleniu kolekcjonerskim masz super celną broń, którą kumpel chce pożyczyć na zawody. Nie kurna. Nie możesz mu jej użyczyć.

A teraz przekonaj nas że to ma jakikolwiek sens.