Wpis z mikrobloga

@jozef-dzierzynski:
A smutny dla szurii i foliarzy fakt jest taki ze w Polsce jak jestes zdrowy na umysle oraz wystrzeliwujesz corocznie nieco ammo (ilosci wystarczajace do podtrzymania nawykow strzeleckich) to bron do celow sportowych, do trzymania w domu po prostu dostaniesz.

¯\_(ツ)_/¯

Nie znam nikogo kto mialby z tym problem. Cale szafy karabinow ludziska po domach trzymaja.
  • Odpowiedz
@Makak87: dokładnie, jak ktoś chce do bez problemu będzie miał, problem by się zaczął jakby zaczęli rozdawać na lewo i prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Makak87: w posiadaniu nic. W celu posiadania. Jeśli ktoś chce broń a niekoniecznie interesują go zawody czy kolekcjonerstwo, powinien mieć taką możliwość. Egzamin, badania i proszę bardzo.
  • Odpowiedz
@Makak87: pominąłeś klub lub stowarzyszenie kolekcjonerskie. Sporej części posiadaczy nie interesują zawody, ale nie mają innego wyjścia. Broń powinna być dostępna po spełnieniu pewnych warunków, przy czym tym warunkiem nie powinno być zapisanie się do jedynego słusznego związku.
  • Odpowiedz
@L3stko:

Nie widze w tym zadnego problemu. Tak jak wedkarze i mysliwi maja swoje zwiazki (panstwowe) tak posiadacze broni palnej moga miec swoj. Jesli kupujesz , przechowujesz i regularnie strzelasz z posiadanej przez Ciebie broni palnej... to ten wymog nie jest dla Ciebie zadnym problemem. Pod zadnym wzgledem.

Ten akurat 'problem' jest podnoszony przez ludzi ktorzy broni na wlasnosc nigdy nie mieli i miec nie beda. Z powodu wyrokow, chorob psychicznych
  • Odpowiedz
@Makak87: podałeś przykład wędkarzy. Nie musisz być w PZŁ, żeby łowić ryby. Jak masz swoją wędkę, możesz iść na prywatne łowisko i łowić. To dlaczego podobnie nie może być w przypadku broni? Jesteś niekarany, udowodniłeś podczas egzaminu że potrafisz strzelać, możesz wykupić oś na godzinę i strzelać.

Kolejny absurd: elaboracja. Kolekcjoner nie może elaborować. Dlaczego? Mam dwa pozwolenia. Mam prasę, do jednej broni mogę elaborować a do drugiej nie. Obie bronie
  • Odpowiedz
@L3stko:
No to zostaje zwiazek lowiecki. Serio nie mam z tym zadnego problemu. A juz zwlaszcza nie mam problemu z tym zeby zwiazek strzelecki dopilnowywal by kazdy uzytkownik brani palnej wyrabial min ilosci ammo by sie ta bronia w miare bezpiecznie poslugiwac.

Co do elaboracji sie nie wypowiadam bo kolo ch.ja mi to lata ()
  • Odpowiedz
@gonorrhoea_: bo takie są przepisy. Elaborować mogą wyłącznie sportowcy i myśliwi. Jak masz dwa pozwolenia (sportowe i kolekcjonerskie) to elaborować możesz naboje tylko do broni zarejestrowanej na pozwolenie sportowe.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz