Wpis z mikrobloga

Brawo NBP, brawo Glapiński, brawo RPP - inflacja idzie dokładnie tak, jak zakładaliście ;D Projekcja jest już po rozpoczęciu wojny, także nie można już wesoło i radośnie zasłaniać się argumentem "ale wybuchła wojna" ;D

Jest to kontynuacja tego wpisu - kiedy RPP rewelacyjnie oszacowała inflację za kwiecień ;)

Moja prognoza nie zmienia się; 20% na lajcie, a powiem więcej - widzę nawet szansę na 25% inflacji ;D

Skąd wziąłem tą projekcję? Oczywiście z samego źródła - od samego NBP, który wielokrotnie się chwalił, że ma najlepszych analityków, najlepsze modele i w ogóle jest najmądrzejszy na świecie. Czyli pewnie to świat się myli - nie NBP ;D

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityka_pieniezna/dokumenty/projekcja_inflacji_2022_marzec.html

#nieruchomosci #inflacja #nbp #bekazpisu #heheszki #gielda #humorobrazkowy
haha123 - Brawo NBP, brawo Glapiński, brawo RPP - inflacja idzie dokładnie tak, jak z...

źródło: comment_1653985575mXo9E5Aeu0s3gIODawVqFy.jpg

Pobierz
  • 42
@haha123: znowu ten piekny wykres i znowu manipulujesz świadomie albo nieświadomie. Już w poprzednim wpisie wykopki sugerowały Ci, że na tym wykresie '22 q1' to styczeń, a nie kwiecień. Skąd to wiem? Zajrzyj:

https://stat.gov.pl/wykres/1.html

Zobaczysz ze w styczniu w 2019 inflacja wynosila 0.7%, a w kwietniu ponad 2% co by się zgadzało z Twoim wykresem. Więc przesuń te Twoje śmieszne wskaźniki w prawo i naucz sie czytać wykresy.

P.S

Oczywiście jest
@nalesnikznutella: NBP po prostu mógłby też precyzyjnie zaznaczać na wykresie co ma na myśli (np. podpisywać wszystkie miesiące), albo nawet robić tak jak FED - czyli wrzucać rozpiskę w .xlsx, gdzie masz dokładny podział na miesiące i dokładne wartości liczbowe - a nie tak jak NBP, że trzeba sobie na oko odczytywać jaka jest dokładnie liczba z wykresiku po pikselach xD

NBP tego nie robi, całość jest enigmatyczna, trzeba się domyślać
@nalesnikznutella: no i ten 4 kwartał to co to jest grudzień, listopad, a może październik? Nikt tego nie wie, znowu, trzeba się domyślać. Niech NBP wrzuca .xlsx gdzie będą podpisane wszystkie miesiące i odpowiadające im wartości liczbowe, to wtedy to uwzględnię. Nie musi być .xlsx, wystarczy, aby na wykresie podpisał miesiące, aby nie trzeba było tego czytać piksel po pikselu. Proszę o konkrety, a nie domysły - czy to tak wiele?
@nalesnikznutella: sam napisałeś finalnie i się przyznałeś, że #!$%@? wiesz, a mi każesz coś robić XD Proszę cię kolego, bądź poważny. Tutaj cała wina leży po stronie NBP, niech zrobi precyzyjnie to nie będzie żadnego problemu. Wtedy bez żadnego problemu zaktualizuje swoje bazgroły ;)