Wpis z mikrobloga

@wypokk_: a Ty myślisz że szef uwielbia co chwilę zatrudniać kolejnych ludzi? To dla niego też koszt... dlatego będzie wolał sprawdzonego starego pracownika z którego nie ma dużego zysku, niż nowego niepewnego na którym może stracić czas i pieniądze ¯\_(ツ)_/¯

Ej, ale jak nie chcesz to po prostu nie ucz się negocjować, ja nie potrzebuje Twoich wymówek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@MilionoweMultikonto: idź na rozmowę o pracę na jakiegoś operatora wózka widłowego, magazyniera, kasjera w markecie - zobaczymy ile wynegocjujesz xD takie proste zawody stanowią pewnie około 50% rynku pracy i nie mogą zwyczajnie nie istnieć.
Babka najpierw się zaśmieje a później grzecznie powie że korporacja nie pozwala na zmianę zarobków. Nie jest to mój problem, ale tacy ludzie gdzieś muszą pracować i jest ich naprawdę wielu.
@wypokk_: to co piszesz pokazuje tylko że nie masz pojęcia jak wyglądają negocjacje. To że uważasz że nie możesz negocjować wynika z tego że dałeś się zmanipulować i uwierzyłeś że operator wózka nie ma szans nic wynegocjować. Tacy ludzie jak Ty są szkodliwi dla społeczeństwa bo wspieracie januszy biznesu w wyzyskiwaniu najmniej zarabiających
@wypokk_: niektórzy dalej wierzą we wolny rynek i w to że wystarczy że kasjerka wynegocjuje sobie 500 zł podwyżki xD
Dla większości polaków nieosiągalne jest zarabianie więcej niż 3,5k netto i to wina tylko pracodawców którzy wolą wypierdzielić starego pracownika który pracuje 10 lat niż dać mu podwyżkę bo w okresie długoterminowym i tak sie to opłaca bardziej niż podwyżka, a argument że wystarczy zmienić pracę aby więcej zarabiać tyczy się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypokk_: śmieszy mnie to, że mnóstwo tych popularnych influencerek gdyby zrobić im zamianę płci to wyglądałyby jak przegrywy albo low tier normiki i po prostu rozpłynęłyby się w społeczeństwie bez echa xD
@MilionoweMultikonto jak czytam co piszesz, to mam wrażenie, że miałeś łatwy start w życiu albo dużo szczęścia. W większości prac nie ma możliwości, w której byś mógł wynegocjować podwyżki. Nawet przy bardziej zaawansowanych pracach nikt nie chce gadać o negocjacjach, nawet z brakami kadrowymi. Powodem tego może być szef Janusz, związki zawodowe, standaryzacja widełek zarobków, etc. Alternatywą jest zmiana pracy, ale to z kolei ma swoje wady i zalety.
@Silvervend: Nie miałem łatwego startu, od młodych lat pracowałem w gównopracach, mam po prostu dużo doświadczenia. Czy tak trudno Ci zrozumieć że po prostu nigdy nie odpuszczam negocjacji nawet wtedy kiedy inni uważają że się nie da? Jeżeli na wstępie wmawiasz sobie że nie ma czego negocjować to od razu przegrywasz, a w konsekwencji przegrywasz całe życie. Gdzie bym dzisiaj był gdybym wierzył takim ludziom jak Ty?
@MilionoweMultikonto czyli miałeś dużo szczęścia, co rzutuje na Twoje poglądy. W moim zawodzie, po 9 latach nauczyłem się, że stawek się nie negocjuje, a jak chcę więcej zarobić, to muszę zmienić pracę lub pozycję. Ewentualnie drogą szantażu, bo inni chcą mi płacić więcej, ale to się zawsze źle kończy. Żadne techniki negocjacji Ci nie pomogą, jak nikt nie chce z Tobą o tym gadać.
@Silvervend: problem w tym że nie masz racji i bezmyślnie próbujesz mi wmówić coś co nie przyniesie nic dobrego ani mi, ani Tobie, ani nikomu kto to przeczyta.

Nie miałem szczęścia więcej niż Ty, po prostu nie dałem sobie wmówić, że stawek się nie negocjuje. To nie jest kwestia szczęścia, tylko podstawowej umiejętności logicznego rozumowania.
idź na rozmowę o pracę na jakiegoś operatora wózka widłowego, magazyniera, kasjera w markecie - zobaczymy ile wynegocjujesz xD takie proste zawody stanowią pewnie około 50% rynku pracy i nie mogą zwyczajnie nie istnieć.


@wypokk_: ale jak to, przeciez kazdy moze zostac programista 25k erło i nie trzeba innych zawodow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MilionoweMultikonto oczywiście, że pomoże, bo liczę na to, że ludzie nie będą siedzieć w jednym miejscu licząc na negocjacje stawki.

Jeżeli chodzi o kwestie zawodowe, to akurat miałem bardzo dużo szczęścia. I właśnie to dzięki temu, że nie negocjowałem, a po prostu zmieniałem pracę średnio co pół roku.
@wypokk_: 2 tygodnie temu wróciłem z egiptu i moje odczucia są całkiem inne. Polki, nawet młode mają pełno cellulitu na du... a takie niemki - grubo po 40 a dup... gładka jak u nastolatki. No i te polskie mordy... z daleka widać że to p0lka...
@wypokk_ tradycyjnie jak lwia większość rodaczek nie umie się pomalować. To jest chyba narodowa "zaletą" polek, że mają posklejane, utytuane w tuszu rzęsy jakby co rano wkładała łby do wiadra z przepracowanym olejem silnikowym.