Wpis z mikrobloga

Szukam roweru szosowego do około 3k. To pierwsza szosa więc na początek chce coś w miarę budżetowego żeby sprawdzić czy mi się spodoba. Obecnie jeszcze "góralem" w tygodniu wycieczki po mieście około 20-30km, weekendowo wypady po około 50km. Szukam czegoś na czym mógłbym spokojnej pokręcić po 90-120km.

Zastanawiam się nad:
Triban RC 100 - najtańszy, niby dobre opinie ma jak na swoją cenę, ale troche się obawiam jakości jednak
Merida RC 80
Kross Vento 2.0
Romet Huragan 1 albo 2

Czy ktoś z Was mógłby coś polecić albo ma któryś z wymienionych rowerów i napisać jak mu się nim jeździ? Dzięki z góry za pomoc

#szosa #wykoptribanclub #rower
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan_mati: Romet huragan 1, Jamis venture (oba na clarise) tylko romety z tymi rozmiarami mają trochę dziwnie. Ja brałem kilka lat temu i po czasie okazało się, że mimo prawidłowego rozmiaru nadgarstki mi zaczęły doskwierać. Po wymianie mostka było lepiej ale nie idealnie.
3k to teraz "w miarę budżetowy rower"? ( _)

@elf_pszeniczny: jeśli chcesz coś lepszego niż osprzęt serii Tourney z najniższej półki to niestety tak. Przynajmniej w rowerach z barankiem, bo klamkomanetki są bardzo drogie. Triban RC500 podrożał do 3500 - to kilkaset złotych, chyba ok 700 zł więcej niż przed pandemią.

To pierwsza szosa więc na początek chce coś w miarę budżetowego żeby sprawdzić czy mi się spodoba.
@Norskee: a co, kola się nie kręcą? Dwóch znajomych ma rc100 i jeżdżą nim trasy ze mną(po +200km), ale chyba nie wiedzą że to rower tylko po bułki xD

@Nie_znany: 1x jak nie mieszka się w górach w zupełności wystarczy. Ja smigam po wielkopolsce, czasami na kujawskie i pomorskie wyjade to nigdy w życiu nie zmieniłem blatu z przodu, a z tyłu operuje tylko na 4 przełożeniach.

@pan_mati: bierz