Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta
Pierwsza redukcja przede mną, z 85kg na +/- 75kg. Konsultowałem się z dietetykiem odnośnie palenia tkanki tłuszczowej i odradzał 2g/kmc głównie ze względu na nerki. Zaproponował 110g (1.3g/kmc). Trafiłem do złego dietetyka czy faktycznie taka wartość pozwoli mi na w miarę sensowne utrzymanie mięśni? Wszyscy jutuberzy mnie okłamywali?
  • 13
@Servyl: A o chodzi konkretnie z nerkami? Ja się spotkałem z opiniami, że 1% masy ciała tygodniowo jest ok, więc w Twoim przypadku nawet powiedzmy do ~0,8kg/tydz
@Servyl: a masz jedną nerkę lub jakąś niewydolność, że tak doradził?

dietetyk przy 2g/kmc co powinien doradzić to tylko picie odpowiedniej ilości płynów, żeby nerki miały czym filtrować to białko
@Catmmando raczej jest wszystko w porządku, ale wybiorę się na wszelki wypadek na badania. Właśnie zalecił mi żebym pił więcej wody (obecnie 1.5l, docelowo 2.5l dziennie)
@Saprofit wszystko jest w porządku, właśnie nie wiem na jakiej podstawie tak zalecił. A z kolei zaproponował po każdym treningu 10 min cardio i zebym przed i po brał bcaa. Kalorie z kolei z 3k na 2.5k
@Servyl: dał wytyczne dla normika, zamiast chłopa trenującego na siłowni Jeszcze to bcaa... Niby jest to jakiś pomysł, ale wg. mnie chybiony. Natomiast kaloryka, to indywidualna sprawa. Jeżeli jesteś średnio aktywny, to te 2,5k na początek może być, ale przy pracy fizycznej, intensywnych treningach i byciu nadpobudliwym, to może i być 3k. W tej kwestii trzeba po prostu obserwować wagę.