Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo mnie #!$%@? strzeli. Mam w domu NASa na pliczki postawionego na Windows Server 2008 R2. Provider - UPC. Wszystko teoretycznie działa jak powinno. W ramach LAN FTP działa. W ramach internetu już nie. Łączenie się z publicznym IP WAN na FTP czy porcie 21 gówno daje.
Cała instalacja stoi na (#!$%@?) Horizon UPC w którym jest ustawione przekierowanie portu 21 na wewnętrzne IP Nas'a. #!$%@?, nie działa.
DMZ na IP Nasa tez nic nie daje. Skanery portów pokazują że 21 jest zablokowane pomimo tego że router w konfiguracji ma wszystkie dane wprowadzone.
Co z tym ścierwem zrobić żeby to działało? Da się coś z tym zrobić? Mogłbym podpiąć pod Horizona inny router, ale cokolwiek mi to da jesli to ścierwo nie ma ochoty zrobić przekierowania portu?
#sieci #it #nas #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta ##!$%@? ##!$%@?
  • 12
@_kapsel: W sumie tego nie sprawdzałem. Zakładałem że skoro uruchamiam FTP na WIndows Server to jest na tyle inteligentny żeby nie blokować dostępu. Sprawdzę jak wrócę z pracy.
nie przepuszczony masz ruch... ale nie rób tego! W szczególności na tak starym, dziurawym i już nie łatanym Windowsie.


@t_grzybek: Nie pytałem o to czy mam to robić, tylko jak to zrobić. Nie zamierzam się przejmować serwerem za który zapłaciłem całe 40zł na którym trzymam backupy muzyki, i filmów. Litości.

jak chcesz mieć taki dostęp to sobie zorganizuj VPN w domu i łącz się do niego. Będzie bezpieczniej.

Założenie ma być
Nie zamierzam się przejmować serwerem za który zapłaciłem całe 40zł na którym trzymam backupy muzyki, i filmów. Litości.


@Floyt: Serwerem nie. Ale to idealny punkt do całej twojej sieci domowej ¯\_(ツ)_/¯