Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego w Polsce nie pojawiła się jeszcze żadna sensowna partia zajmująca się prawami mężczyzn? Niestety, #konfederacja jest tu dla mnie niejednoznaczna i generalnie zbyt prawicowa/prorosyjska/pro-szurska, co dyskredytuje ją w oczach opinii publicznej i wielu wpływowych środowiskach. Dlaczego nie ma bardziej technicznego ugrupowania, reprezentowanego przez kompetentnych facetów, które byłoby nudno-centrowe (w stylu Hołowni/PSL/bardziej konserwatywnej części KO), ale miałoby solidny i intensywnie wspierany pakiet dla facetów, którego nie posiada żadna inna siła polityczna? W obecnych okolicznościach taka partia mogłaby spokojnie przekroczyć próg wyborczy dzięki głosom wielu facetów w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Przykładowe postulaty:

1. Zrównanie wieku emerytalnego
2. Zniesienie obowiązkowej służby i przeszkolenia wojskowego dla mężczyzn, możliwość ewakuacji w razie wojny
3. Zakaz ginocentrycznej dyskryminacji w edukacji, w opiece zdrowotnej, czy podczas rekrutacji pod szyldami "polityk afirmacyjnych" czy "różnorodności"
4. Obowiązkowe, automatyczne testy na ojcostwo
5. Brak alimentów na partnerkę/żonę, alimenty na dziecko proporcjonalne i uważnie rozliczane
6. Opieka naprzemienna, walka z alienacją rodzicielską
7. Aborcja finansowa dla mężczyzn
8. Zniesienie przepisów umożliwiających np. wyrzucenie z własnego domu na podstawie fałszywych oskarżeń kobiety, kary za fałszywe oskarżenia dot. molestowania/gwałtów
9. Walka z podatkami i świadczeniami, które stanowią dysproporcjonalnie wysokie obciążenia finansowe dla mężczyzn
10. Polityka imigracyjna zachęcająca do przyjazdu młodych kobiet, które chętnie i dobrowolnie wiązałyby się z Polakami (np. mieszkanki Azji Południowo-Wschodniej)

#pytanie #prawamezczyzn #przegryw #incel #redpill #blackpill #pieklokobiet #polityka #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6293de175cd5c589dc26d149
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dlaczego w Polsce nie pojawiła się ...
  • 10
  • Odpowiedz
ZuchwałaŻyrafa: @blargotron: Mają minimalne poparcie + moim zdaniem ich program implikuje pewien darwinizm społeczny (wychodzę z założenia, że takie obszary jak zanieczyszcznie powietrza czy pogarszająca się jakość żywności wymagają pewnych interwencji, do tego jestem nieco konserwatywny w kwestiach społecznych).

@M_xxx: Nie jestem przekonany co do tego, czy lewica w praktyce wdrożyłaby rozwiązania 1 i 2 (patrz: Wiosna i preferencyjna emerytura dla kobiet), co do 3-10 to można tylko pomarzyć,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pisałem o Razem, które z całą pewnością by to wdrożyło. Reszta "lewicy" raczej też tak (ale tylko raczej)
Te preferencyjne emerytury "Lewica" "proponowała" dlatego w takiej formie, że to obietnica wyborcza Andrzeja Dudy, której potem jakoś nie kwapił się wykonać. I żeby mu o tym przypomnieć i przycisnąć do muru. Lewica "to my zgłosimy, masz okazję się zgodzić na to co sam postulowałeś".
Na tej zasadzie. To jest POLITYKA. Czasem
  • Odpowiedz
wychodzę z założenia, że takie obszary jak zanieczyszcznie powietrza czy pogarszająca się jakość żywności wymagają pewnych interwencji


@AnonimoweMirkoWyznania: Rozwiązaniem w/g libertarian jest umożliwienie pozwania np. firmy, która truje okolicę.

do tego jestem nieco konserwatywny w kwestiach społecznych


To znaczy? W takim razie powinna ci odpowiadać konfederacja. Generalnie chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko, chcesz, żeby państwo narzucało ludziom jedne rzeczy, które ci się podobają, ale nie chcesz, aby narzucało innych.
  • Odpowiedz