Wpis z mikrobloga

@Fidelis: Tabela przestawna tylko nie wiem czy nie potrzebujesz jeszcze jednej kolumny na wejściu, która miałaby unikatową wartość (jakiś ID). Najbardziej domyślnym tutaj zadziałaniem tabeli przestawnej będą sumy 3+7+9 / 2+4+8 / itd. a Ty potrzebujesz tylko przeorganizować. Ale chyba wystarczy przerzucić to odpowiednio w pola Kolumny i Wiersze i gotowe.
@Fidelis: Jezeli nie chcesz tabeli przestawnej to mozesz pokombinowac tak (zadziala, ale nie wiem czy ma sens):
Zakladajac ze tabela jest od A1 do B12
Dajesz w komórce gdzies dalej po prawej (ja dalem w G15) =TRANSPOSE(UNIQUE(A1:A12))
w komorce nizej (G16) dajesz: =SORT(IF($A$1:$A$12=G15,$B$1:$B$12,"")) i przeciagasz w prawo pod wszystkim co Ci wyrzucilo Transpose(unique
@Fidelis: Tabela przestawna ladnie "scala" wyniki.

Jak masz wpisy tak jak podales ze np w ilus wieszach pojawia sie A, w ilus B itd. i do A, B itd sa przypisane wartosci to tabela przestawna Ci posumuje te wartosci.

Np masz stan magazynowy z wielu roznych magazynow ale te same przedmioty. Gwozdzie(A), srubki(B) itp
To tabele przestawna fajnie sali ze nie bedziesz mial 15 razy wypisane
gwozdzie 10
gwozdzie 15
gwozdzie
tylko to wymaga filtrowania. Ja takich A,B,C, po których musiałbym filtrować mam kilkanaście tysięcy.


@Fidelis: Sama tabela przestawna nie wymaga - sama przefiltruje. Tylko ze dostaniesz sume wszystkich A, wszystkich B itd

A z tego co pokazales to nie chcesz sumy tylko wszystkie A, Wszystkie B pokazane.

czyzby chodzilo o Transpose?


@bigworm: Panie ja nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :P Tabele przestawna poznalem bardzo niedawno (dzieki pomocy
@bigworm: NO to dokladnie o to mi chodzilo co nie pamietalem :P

Tylko ze to nie jest to o co OPowi chodzilo.

W Twoim przykladzie masz 3 kolumny A i w kazdej wiersz nizej wartosc.

A OP chce jedna kolumne A i w niej wartosci kazdego A

Czyli bardziej tabela przestawna jednak.
@Fidelis: Mozna by tez proste macro. Najpierw robisz nowa zakladke w ktorej kolumny nazywaja sie A,B,C etc. (bierzesz wszystie ktore masz w kolumnie A, usuwasz duplikaty i przeklejasz z transpose), a pozniej puszczasz proste macro i powinno dzialac.

@gorzki99 tak wiem, ze to nie o co mu chodzilo, tak tylko chcialem wytlumaczyc o co chodzi z transpose bo wspomniales ze nie wiesz o co chodzi :)
bigworm - @Fidelis: Mozna by tez proste macro. Najpierw robisz nowa zakladke w ktorej...

źródło: comment_1653850256WCZbfTp7y0lz1ElC253q9q.jpg

Pobierz
@balrog84: to jest to samo, co ja wyżej wkleiłem, tylko ty uprościłeś i przyjąłeś mniejszą liczbę w id (ja 9, ty 3), przez co ładniej się to układa i nie ma pustych komórek. Dzięki.
@Fidelis: Tak, to co miałeś, to było dokładnie to co miałem na myśli w pierwszej podpowiedzi, tylko nie wiedziałem że będzie efekt rozrzucenia z pustymi polami, ta formułka, licz.jeżeli załatwi sprawę dla tysięcy wierszy, tylko popraw pod swoje adresowanie. tabela przestawna jest w sumie chyba tu najwygodniejsza, bo nie trzeba analizować rozmiaru wyjściowego, tak jak dla makra. Możliwe, że jest jeszcze jakaś opcja z tabelą, która robi to z automatu, ale
@balrog84: w makrze tez mozna zrobic zeby automatycznie bralo ostatni wiersz i ostatnia kolumne, tylko na szybko wrzucilem liczby na sztywno. Ale wydaje mi sie, ze rozwiazanie z tabela przestawna jest prostsze :)