Wpis z mikrobloga

Mapa trudności języków Europy dla osoby anglojęzycznej (Z badania Foreign Service Institute (FSI)- ile tygodni nauki potrzeba by mówić i pisać na dobrym poziomie w danym języku.
Najłatwiejsze w Europie do opanowania dla Anglików są języki germańskie (,a szczególnie skandynawskie- szwedzki, duński i norweski), chociaż niemiecki i islandzki już słabiej. Nie dziwi, że germańskie są łatwe dla Anglików to, bo angielski to też język germański. Nie dziwi też, że łatwe są języki romańskie- francuski, włoski czy hiszpański, gdyż tzw. Drugiej Okupacji Brytanii przez Normanów/Wikingów dokonali Skandynawowie mieszkający od dłuższego czasu we Francji- Normandii, którzy zaczęli już mówić po francusku i przynieśli słowa francuskie do angielskiego, których jest teraz wiele w języku angielskim.
Najtrudniejsze do opanowania dla Anglików w Europie są języki urgo-fińskie: fiński, estoński i węgierski- to także nie dziwi, gdyż są to (nie licząc tureckiego i maltańskiego) jedyne nie-indoeuropejskie języki urzędowe w Europie i nie są w ogóle spokrewnione z językami europejskimi (w przeciwieństwie do reszty języków Europy, gdzie jest dalekie pokrewieństwo np. między polskim, a angielskim w ramach języków indoeuropejskich). Przodkowie Finów, Estończyków i Węgrów przyszli do Europy z okolic Uralu w Rosji i ich języki spokrewnione są z językami tamtejszych ludów jak Komi, Mordwini i inni.

#angielski #jezyki #jezykionbce #ciekawostki #mapporn #geografia #wielkabrytnia #anglia #finlandia #estonia #francja #szwecja #skandynawia #swiat #europa
nowyjesttu - Mapa trudności języków Europy dla osoby anglojęzycznej (Z badania Foreig...

źródło: comment_1653846098cpqfmtkULDjBXHygYWByGc.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Czaskowsky: Jak dość sporo Polaków ma problem z Polskim, a sorki - polskim. W środku zdania bezsensownie dają słowa z wielkiej litery, do tego też często nie umieją odmieniać czasowników przez osoby, nie widzą różnicy w np. dziękuję (czyli ja dziękuję), a dziękuje (czyli on, ona albo ono dziękuje).
  • Odpowiedz
nie widzą różnicy w np. dziękuję (czyli ja dziękuję), a dziękuje (czyli on, ona albo ono dziękuje).


@krykoz: Troche się czepiasz, bo często brak ę to efekt niedbałości albo frywolnego podejścia do wciskania alta przy pisaniu tekstow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale za to wielu osobą ostatnio myli się pisanie ą i om.
  • Odpowiedz