Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje zaczerpnąć wiedzy speca.
Chciałbym roznieść sygnał WiFi na całą działkę albo ewentualne na tyle ile jest to możliwe. Posiadam router od UPC z którego właśnie chciałbym sygnał poszerzyć. Do użycia tego posiadam dodatkowo dwa routery ASUS RT-AC86U. I najpierw:
łączę te dwa ASUSy ze sobą przez AiMesh (fajnie, działa - znajdują się w sieci) i problem wygląda tak, że robiąc z któregoś tego asusowego routera acces point sieć z upc pobiera tylko przez kabel. Chciałbym aby ten access point łączył się z routerem upc przez wifi.
Czyli podsumowywując:
router upc <-wifi-> (acces point <-aimesh-> router/wezeł aimesh)
Wtedy mógłbym ten swój router UPC zostawić w pokoju, drugi asusowy postawić gdzieś w rogu domu a ten trzeci asusowy gdzieś na zewnątrz aby dalej dawał sygnał na działkę. Wykonalne?
#it #siecikomputerowe #pc
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@ferdidurke: nie da się. Każdy router ma wejście WAN, do niego podłączasz właśnie kabel z routera UPC i Twój router tworzy własną sieć, a ta z routera UPC to już "świat". Nie kojarzę, by istniały routery, które jako sygnał WAN przyjmują sieć WIFI. Poza tym to byłoby niewydajne.

Jeśli już chcesz koniecznie bez kabla, to już prędzej jakiś repeater, który skonfigurujesz pod sieć routera UPC i będzie Ci rozszerzać zasięg. Ale
  • Odpowiedz
@adrael: Właśnie chciałem pominąć temat kabla bo wiercenia od groma ale widzę, że nie ominie mnie to. Jak przez kabel to wszystko jasne - łącze dwa asusy aimeshem i potem ten jeden jako accespoint bierze internet z routera upc przez kabel?
Repeater też myślałem ale denerwuje mnie milion sieci WiFi które i tak biorą internet z routera upc. Chyba, że da rade jakoś zrobić tak żeby jedna sieć WiFi była na
  • Odpowiedz
  • 1
@ferdidurke znalazłem jeszcze taki wątek: https://community.spiceworks.com/topic/2033234-any-device-collect-wifi-as-wan-input Wychodzi więc, że jestem dinozaur i jednak się da ;). Ale traktowałbym to jednak jako egzotykę, może wypowie się ktoś jeszcze kto jest bardziej na czasie niż ja.

Połączenie po kablu będzie działać tak jak opisałeś, repeater da się tak skonfigurować, aby używał tej samej nazwy sieci i klienci płynnie przełączają się między repeaterami, tak jakby to była jedna sieć. Tyle teorii, w praktyce działa to
  • Odpowiedz