Wpis z mikrobloga

@macgajster: Przecież patusy znają tyle sposobów na "jazdę za darmo" że normalny człowiek by nawet o tym nie pomyślał. Nie uważam, że powinni to zlikwidować bo opcja jest spoko, ale na pewno lepiej zabezpieczyć.
  • Odpowiedz
@lurker: zgłosiłem im przez portal. Jak zbiorę wenę to jeszcze je wyniosę na podwórko żeby mieli mniej roboty i mnie nie budzili z rańca.

@beer_man: do niedawna myślałem, że te rowery mają jakieś nadajniki, ale to przecież niemożliwe żeby im tak ginęły po prostu, rozliczane były minutowo i ktoś sobie brał na całą noc
  • Odpowiedz
@beer_man: ale jakie za darmo? Musieli by je chyba komuś z pod dupy wyciągnąć,albo mieć lewe konto założone. Przecież jak oddasz poza stacją, to naliczają dodatkową opłatę, a jak nie oddasz, to wtedy to już w ogóle cyrk się dzieje z opłatami.
  • Odpowiedz
@lurker: do mojej klatki wprowadziło się całkiem sporo ukraińców ostatnim czasem. Może mają jakieś sposoby typu doładują konto raz, a później hulaj dusza ¯\_(ツ)_/¯

@beer_man: spodziewam się, że to plotka wypuszczona przez obsługę żeby jednak nie ginęły tak bardzo.
  • Odpowiedz
@beer_man: @macgajster: ej, no muszą mieć GPS, żeby wiedzieć czy np. właśnie nie zaparkowałeś poza obszarem stacji, lub nie wyjechałeś poza teren działania, poza tym jak sprawdzasz na mapie to widzisz ile jest rowerów na stacji. No chyba, że rzeczywiście tylko kilka ma moduły, a reszta komunikuje się z nimi po BT?
  • Odpowiedz
@lurker: Nie wiem jak teraz, korzystałem z tego ostatnio z 3 lata temu to mogło się coś pozmieniać, ale wymontować gps to w zasadzie też niewielki problem dla klasy społecznej pokroju 500+ i art. 207
  • Odpowiedz
@beer_man: właściwie to nigdy nie jeździłem tym gównem :> stację mam "dość blisko".

@lurker: niby w obu jest dynamopiasta, prąd powinien być, lampka nie zużywa - urwana. Bardziej obstawiam BT, ze stacją musi się porozumieć żeby wiadomo było jakie numery zostały zwrócone, a sam elektrozamek sprawdza stan danego stojaka. Tak przynajmniej ja bym to zrobił ;)
Przy dobrych warunkach, dobrym projekcie, na jednym ładowaniu/baterii CR BT potrafi działać naprawdę długo.
  • Odpowiedz
@lurker: tutaj nie widać żeby była jakaś blokada na tylne koło. Wpina się je przez grzybek na lewej goleni przedniego widelca.
Jestem niepejsbukowy, a każe się zalogować ¯\_(ツ)_/¯

@dybligliniaczek: pierwszy raz w życiu jechałem veturilo. Nie mam konta, nie miałem żadnych kodów do blokad przy tych rowerach, a swojej poświęcać nie będę. Mam swój rower i po tej przejażdżce z holem stwierdzam, że nawet na miasto wolę wziąć swój ;)
macgajster - @lurker: tutaj nie widać żeby była jakaś blokada na tylne koło. Wpina si...

źródło: comment_1653689995yHgDEXtpd4dXcrFmXNKRDR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@macgajster: lol - to jakieś starocia są, albo Veturillo cały czas działa na starych rowerach. Nie wiem, mam porównanie do białostockich i u nas od dwóch lat stacje nie działają (a tu widzę diody led świecą siędalej). U nas rowery z tyłu wyglądają tak (w tych twoich tego zamka pod bagażnikiem nie widzę)
byw - 60 to byś był, jakbyś kradł razem z patusami i potem ich sprzedał :p
lurker - @macgajster: lol - to jakieś starocia są, albo Veturillo cały czas działa na...

źródło: comment_1653690594N9Mm9oaAKEXCkKJsvCrjar.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lurker: takie zapięcia to widziałem przy mieszczuchach w sklepach rowerowych ;)
Wysropków nie zrozumiesz. Kilka miesięcy temu zgłaszałem jak ktoś zrobił sobie z chodnika/CPR parking np. lawetą z przyczepą, to wtedy właśnie padały "60", bo przecież czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@macgajster: no, bo to jest o-lock, tylko elektryczny :)
btw - jak wstawiłeś rowery w zamki, to one się zaświeciły i zamknęły? (na zdjęciu dioda świeci na zielono)

oj, wysropki mają takie pojęcie o większości tematów - termin 60 pochodzi od art 60 KK
§ 3.
Sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może warunkowo zawiesić jej wykonanie w stosunku do sprawcy współdziałającego z innymi osobami w popełnieniu przestępstwa, jeżeli ujawni
  • Odpowiedz
@lurker: tak, przed wpięciem LED nie świecił, wepchnąłem rower w zamek - było "cyk" czy co to tam robi (nie zwróciłem uwagi na tyle żeby dźwięk zapamiętać :P ), zaświeciła się dioda i to właściwie tyle. Taka jest też instrukcja na stronie.
Jakby wprowadzili zdalne zamki i jakiekolwiek śledzenie to może tak by ich nie kradli i nie porzucali gdzie bądź...

Chciałbym teraz usłyszeć kwik patusów przy odkryciu, że im wierzchowce
  • Odpowiedz
@lurker: @macgajster:
Veturilo działa wyłącznie w Warszawie, aczkolwiek obecnie jest wybór czy chcemy korzystać z pośrednictwa NextBike czy ZDM.
Rowery nie posiadają nadajników GPS
Nie ma możliwości oddania roweru poza stacją.
Rowery są znaczone (trwale), a ramy wyprodukowane specjalnie dla NextBike.

W planach jest uruchomienie nowej usługi będącej następcą Veturilo. Nowe rowery mają mieć GPS oraz będzie je można zwrócić poza stacją. Dodatkowo tokeny i elektrozamki w nowej generacji usługi
  • Odpowiedz
@macgajster: @beer_man: @lurker: Te warszawskie nie mają gps, wyjątkiem były chyba tylko elektryki, ale nie wiem czy w tym roku one są w użytku. Ponoć łatwo jest wyrwać rower z elektrozamka, więc konto tym złodziejom nie jest potrzebne.

poza tym jak sprawdzasz na mapie to widzisz ile jest rowerów na stacji. No chyba, że rzeczywiście tylko kilka ma moduły, a reszta komunikuje się z nimi po BT?


@lurker:
  • Odpowiedz