Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KondProsty: możliwe. Mam po prostu wrażenie, że ta dziewczyna będzie mieć nietypową urodę. Świat mody lubi takie bo zwracają uwagę. No i wcale nie musi być brzydka jak podrośnie. Tzn. piękna raczej też nie będzie. Ale to akurat w modelingu bywa zaletą. Różne dziwolongi teraz są na topie.
@Cygan_Wojtus: dlatego pisałem o Europie bo sytuacja usa jest specyficzna. Tamtejsi czarnoskórzy kilkadziesiąt lat temu musieli ustępować białym w autobusie, nie mogli studiować, zamykano ich w gettach, nie łapali się na programy socjalne. Przez to gdy biały dostał od państwa dom w dobrej dzielnicy, skończył dobrą szkołę i poszedł na studia, w tym czasie czarny musiał płacić czynsz w najgorszej dzielnicy i chodzić do najniżej płatnych zawodów co uniemożliwiało przeprowadzkę.

Teraz
@Cygan_Wojtus: przeczytałeś to chociaż?

Przecież właśnie ci tłumaczę, że statystyki w usa wynikają między innymi z trwającego setki lat dręczenie danej grupy, odcięcia jej od edukacji, służby zdrowia i programów socjalnych, z rozbicia jej struktur rodzinnych oraz społecznych, wepchniecia w getta z których nie są w stanie wyjść w ciągu jednego czy dwóch pokoleń.

Gdyby zamiast czarnych traktowano tak tylko białych z nazwiskiem kowalski, albo tylko rudych z piegami to mieliby
@Pierorzek: Takie lewackie #!$%@? doprowadziło do tego, ze w Polsce przepraszamy za rasizm białych farmerów sprzed 200 lat w USA. Gowno z tego mieliśmy, nawet nie wiedzieliśmy, ale pan pielmieni napisał, ze przecież tak było to klikaj w geście wsparcia BLM w Pcimiu dolnym, pcimskie, poland, bo urodziłeś się z białą skórą.

Kończę temat, bo chcesz statystyk, których nikt nie przeprowadzi w imię wymyślonego rasizmu. Jakoś wskazałem ci, ze własny przykład
@Cygan_Wojtus: ja mieszkałem w Amsterdamie i mam odwrotne spostrzeżenia. Codziennie widziałem czarnych ojców z dziećmi. Możesz zobaczyć ich na przykład koło dworca zachodniego w tej dużej galerii, często w piątki po modlitwie w meczecie chodzą tam jeść.

Nie ma statystyk adekwatnych do rejonu a moim zdaniem te robione na potomkach niewolników żyjących w gettcie nijak się mają do czarnoskórych którzy przyjechali do polski studiować i pracować czyli mają ambicje i najczęściej
@Cygan_Wojtus: to co mówisz się po prostu nie trzyma kupy. Kobieta ma nie być z czarnym lekarzem urodzonym w Polsce bo po drugiej stronie świata czarny z getta porzucił rodzinę.

Czemu skupiasz się akurat na tej jednej informacji? Przecież czarny ma też zawód, znak zodiaku, grupę krwi, ulubioną muzykę.

Jeśli prawnicy rozwodzą się 10 razy rzadziej a czarni 10 razy częściej niż przeciętna osoba, to można być z czarnym prawnikiem czy