Wpis z mikrobloga

@berni543: @pamperap: jakaś drama na początku konfliktu się zrobiła, ale ja nie wiem o co.
Ale porównywanie tych Panów to jest trochę przesada dla mnie. Jeden to analityk zmian światowych i geostrateg, a drugi to specjalista w branży broni. I oboje maja mega wiedzę w swoim zakresie, a mniejsza z zakresu drugiej osoby, ale w zadnym stopnie nie umniejsza to jednemu ani drugiemu
@berni543: nie bardzo rozumiem sens takiej dyskusji. Wolski zajmuje się konkretami, tym co się dzieje na samym dole, Bartosiak wręcz odwrotnie, w niejasnej polityce, rzeczach niezweryfikowanych, teoretyzowaniem. To by była bitwa na demagogię i retorykę.
@wolskiowojnie: dzięki za ten screen! Jak wspominałem - nie wiem dokładnie o co chodziło.
Tak tyle gwoli ścisłości - moje posty to nie był atak, tylko krotki opis sytuacji. Słucham całkiem często zarówno Ciebie jak i Bartosiaka i słucha mi się was dobrze (Ciebie nawet lepiej, bo masz lepszy mikrofon ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Tylko z zewnątrz czasami różnie to wygląda. Nie wiem jaki miałby być format
@wolskiowojnie: Ok, czyli rozumiem, że debaty z Bartosiakiem na żadnym poziomie nie będzie, bo nie uważasz go za partnera do dyskusji. Czy nie sądzisz, że dla szerszego grona byłoby to jednak pouczające doświadczenie? Z pewnością "zaoranie" Bartosiaka na żywo byłoby ciekawym doświadczeniem. Tematów jest wiele, ANW jest tylko jednym z nich. Zawsze można porozmawiać trochę szerzej albo trochę węziej.

Do debaty można się przygotować, również retorycznie, nie ma się co bać.
@wolskiowojnie: Ale wartość dodana nie musi być dla ciebie, może być dla innych. Przecież tak duże zainteresowanie debatą nie bierze się znikąd. Reprezentujecie różne sposoby myślenia, różne podejścia, inaczej postrzegacie geopolityczną rzeczywistość i to samo w sobie jest ciekawe. Można przecież normalnie rozmawiać, a nie się ścierać na noże.

I dlaczego ktoś miałby rozsądzać kto ma rację? Uważasz, że jest tylko jedna racja w każdym aspekcie debaty i że nie ma