Wpis z mikrobloga

@asterrr: 2 mln sztuk broni na 8.2 mln mieszkańców, wystarczyło po jednym zapytaniu w google. Wiesz jak to się na do uzbrojenia USA? I dodajmy, co ważne, często bardzo luźnym prawie, gdzie nie trzeba robić nic, by broń uzyskać?
  • Odpowiedz
@rzep: A wiec przyznajesz ze badania i sprawdzenie kartoteki i możemy kupować broń ? Ja jestem za sprawdzaniem i badaniem ale sam wiem jak to wygląda. Super psychola poznasz od razu ale takiego cichego chłopaka to uznasz za psychola czy nie ? Czy ktoś kto popełnił przestępstwo w wieku 20 lat możesz karać dalej w wieku 60 lat ? i czy większość zamachowców była nie karana wcześniej ?
  • Odpowiedz
@dioxyna: Bardzo nudni jesteście. U cywilizowanych ludzi gdzie 1/3 gospodarstw posiada w domu broń (Szwajcaria) czy jak Andora gdzie posiadanie broni jest obowiązkowe nie ma problemów ze strzelaninami.
  • Odpowiedz
@dioxyna: Nie musisz robić nic bo masz prawo posiadać broń, dopiero jak coś wywiniesz odbierają ci to prawo, podobnie jak prawo jazdy, czy powinniśmy zakaz posiadania i kupowania samochodu dopóki nie udowodnisz ze jest ci niezbędne ?
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie rozmowę: Czy musi pan mieć auto ? Przecież są taksówki i autobusy,kolej,samoloty.
Wiem ze przesadzam w druga stronę ale ja tak widzę to co wy piszecie. Trzeba znaleźć złoty środek. Ufaj ale kontroluj itp
  • Odpowiedz
@Hellgard: no nie, w Szwajcarii musisz przejść szkolenie. W USA nic nie musisz robić, a nawet możesz dokonać masakry, jak życie ci nie miłe i zabić trochę niewinnych dzieci, seems legit
  • Odpowiedz
Tak jak wyżej pisałem, w Szwajcarii mężczyźnii po 21r mają szkolenie wojskowe i otrzymują karabiny do trzymania w domu.


@asterrr:

1) Przechodzą szkolenie.
2) Otrzymują karabin, który jest do nich przypisany. Państwo wie, że taką broń posiadają.
3) Posiadają 3x mniej broni na mieszkańca niż USA.
4) Nie mogą nosić broni ze sobą na ulicy bez pozwolenia.
5) Nie otrzymują amunicji do tej broni.
6) Wcale jej nie otrzymują, tylko mogą
  • Odpowiedz
@rzep: No to w Finlandii mają więcej ludności, więcej broni i więcej gospodarstw posiada broń (38%).
Też wiele problemów ze strzelaniem?
10 i ostatni raz powtarzam - to nie pistolety zabijają.
  • Odpowiedz
No to w Finlandii mają więcej ludności, więcej broni i więcej gospodarstw posiada broń (38%).


@asterrr: W Finlandii:

1) Każda broń jest zarejestrowana.
2) Broń wymaga licencji.
3) Zakaz chodzenia z bronią po ulicy.
4) Odpowiedzialność za utratę broni.
5) Wprowadzają obecnie ograniczenia co do broni, które mogą być użyte przeciwko ludziom.
6) Strzelaniny nadal się zdarzają.

10 i ostatni raz powtarzam - to nie pistolety zabijają.


Nie, ale znacząco to
  • Odpowiedz
@rzep: > W Finlandii:

1) Każda broń jest zarejestrowana.

2) Broń wymaga licencji.

3) Zakaz chodzenia z bronią po ulicy.

4) Odpowiedzialność za utratę broni.

5) Wprowadzają obecnie ograniczenia co do broni, które mogą być użyte przeciwko ludziom.

6) Strzelaniny nadal się zdarzają.


@rzep: No więc tak samo jak w kilku stanach w USA, a jednak tam dalej dzicz, a w Finlandii cisza i spokój.
  • Odpowiedz
No więc tak samo jak w kilku stanach w USA, a jednak tam dalej dzicz, a w Finlandii cisza i spokój.


@asterrr: Co z tego, że tak jest w kilku stanach, jak stan obok nie masz takich wymagań. Sporo ludzi zarabia na tym, że kupuje broń w stanach z luźnym prawem i przewozi ją na sprzedaż do tych, gdzie trudniej kupić.
  • Odpowiedz
@Hellgard Samochody są dostępne na całym świecie, ale dzieci w szkołach giną głównie w USA, nie wiedzieć czemu. Zabić człowieka można wszystkim nożem kuchennym, czy nawet gołymi rękoma, ale w USA najłatwiej jest to zrobić bronią, która jest zbyt łatwo dostępna dla chorych psychicznie ludzi. Zaraz mi napiszesz, że i tak zawsze można kupić broń na czarnym rynku, no ale jakoś w takiej Polsce przeciętny nastolatek nie jest w stanie tego zrobić.
  • Odpowiedz
@rzep: Wczoraj słyszałem ze pistolet nie pomoże ci jak ruskie wejdą bo co zrobisz z pistoletem przeciwko żołnierza itp a dziś mamy eksperta co mówi ze broń ułatwia zabijanie i to znacząco, komu wierzyć ? To w końcu łatwo jest zabić pistoletem czy nie ?
  • Odpowiedz
@ekjrwhrkjew: W Polsce badamy posiadaczy broni i to wystarczy, a przeciętny nastolatek w Polsce wybierze nóż jak będzie gnojony to potnie parę osób choć mógłby zrobić coś więcej ale coś go powstrzymuje....Kolor skóry,kultura ? Dużo się czyta ze grupa gnojków pobiła jednego bezbronnego, i teraz dlaczego ten jeden przeryw się nigdy nie mści ? Bo wie ze to nic nie da a w Ameryce tym się nie przejmują jada na pełnej
  • Odpowiedz
@rzep: Na wszystko masz swoje denne, nudne odpowiedzi z zeszytu. Popatrz dokładnie to samo można by napisać o państwach z shengen, a jednak znów różnica cywilizowane państwa vs dzicz.
  • Odpowiedz