Wpis z mikrobloga

stoją tylko ludzie, którzy znaleźli prawo jazdy w paczce czipsów


@ElPolloLoco: Nie. Przepis z powtarzaniem sygnalizacji jest jednym z tych, o których na co dzień się nikt nie zastanawia, a sytuacja taka jak na zdjęciu jest dla wielu totalnie niespotykana. Albo jesteś maszyną, która zawsze pamięta wszystkie przepisy albo jesteś człowiekiem, masz wyobraźnię i w sytuacji nietypowej, bo jest powtórzona sygnalizacja zupełnie niepotrzebnie, człowiek się jednak zastanowi czy to jest dla
Jak dla mnie to jest wprowadzanie w błąd. Organizator ruchu powinien wywalić ten sygnalizator.


@lycaon_pictus: Jest to błąd. Ale jak miałby wywalić ten sygnalizator? I co wtedy byłoby?

Powinien po prostu dodać sygnalizator po prawej stronie pasa do prawoskrętu, tylko do prawoskrętu i powtórzyć go nad tym pasem.
Ruch drogowy powinien być tak zorganizowany, żeby jego uczestnicy zastanawiali się na możliwie jak najmniejszą ilością rzeczy.
@reksiuzgdyni:

Jest to błąd. Ale jak miałby wywalić ten sygnalizator? I co wtedy byłoby?

Wtedy nic, bo to jest dla jezdni obok.

Powinien po prostu dodać sygnalizator po prawej stronie pasa do prawoskrętu, tylko do prawoskrętu i powtórzyć go nad tym pasem.

To by było szalone, bo musiałbyś dodać też dla pieszych, a tak
To by było szalone, bo musiałbyś dodać też dla pieszych, a tak to prawoskrętem sterują przepisy ogólne.


@lycaon_pictus: Nie byłoby w tym nic szalonego. To raczej standard.

A tak mamy sytuację, że na jednym skrzyżowaniu wszystkie wjazdy mają sygnalizację, a jeden jedyny tej sygnalizacji nie ma, tylko ma znak "ustąp". To brzmi jak smutny żart, a jak widać zdarza się.

A powinno być jak tutaj czyli tak jak w 99,99% tego
@komentarze: @reksiuzgdyni:
Mam w okolicy podobne skrzyżowanie. Nikt nie miał problemu z tym, że może jechać tam, gdzie nie ma sygnalizatora. Ale był inny: pierwszeństwo przy skręcie w lewo. Nawet powstał odcinek Jedź Bezpiecznie.

Konkluzja jest taka: to nie jest normalne, budzi wątpliwości i skrzyżowanie idzie do przebudowy.
janekplaskacz - @komentarze: @reksiuzgdyni: 
Mam w okolicy podobne skrzyżowanie. Nik...