Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem masz ustalony wniosek i wykres Ci do niego pasuje wiec robisz z tego twierdzenie.

Powodów dla którego spadła liczna włamań może być tysiące.


@houk: Ależ nie. Wykres obala jeden z głównych argumentów za dostępem do broni - otóż rzekomy efekt mrożący dla włamywaczy, którzy mają obawiać się, że właściciel może mieć broń więc nie robią napadów.

Nic z tych rzeczy.

Jeśli Twoja teza jest prawdą to czemu teksas ma
Podoba mi się jak takie @czeskiNetoperek widza wykres który pasuje do tezy i od razu oni maja racje, czekam aż ktoś wstawi wykres który pokazuje ze duża ilość broni wśród ludzi powoduje mniejsza ilość przestępstw, wtedy koledzy @czeskiNetoperek będą mogli mówić ze to wyjątek, że to błąd itp. Ja byłbym za tym by przed napisaniem czegoś pomyśleć czy znam temat, czy mój wpis jest wartościowy itp
czekam aż ktoś wstawi wykres który pokazuje ze duża ilość broni wśród ludzi powoduje mniejsza ilość przestępstw


@Hellgard: No to wstaw.

To co koledzy uprawiacie to się nazywa wyparcie. Dostajecie dowód empiryczny z korelacją pomiędzy ilością przestępstw a spadkiem dostępu do broni i w reakcji wściekły atak, że to przecież musi być manipulacja, na pewno powód jest inny, i ataki ad persona.

To nie ja tutaj wypieram rzeczywistość, bo nie pasuje
@Hellgard: Chwila, przecież z tego wykresu wynika, że de facto nie ma żadnej istotnie statystycznie korelacji pomiędzy ilością broni a ilością zabójstw. Na pewno to chciałeś dać jako przykład?

USA to USA - tam każdy bandzior może dostać gnata bez problemu. Czy mają je potencjalne ofiary nie ma znaczenia, co pięknie pokazuje ten wykres.

Natomiast przykład Australii pokazuje, że po utrudnieniu dostępu do broni spada liczba przestępstw z bronią.

Dzięki za
Nie to pokazuje ze 80 procent czarnych popełnia przestępstwa a korelacja ilości broni do ilości zabójstw to -8 procent czyli nie ma korelacji. Ja rozumiem ze jak byś zobaczył bron to byś się popłakał i szukał mamy ale to narzędzie jak każde inne. Zabijać można samochodami,bombami,maczetami. Dlaczego nie zakazać produkcji i dystrybucji maczet ? Po co one, samochody tez powinny być wydawane tylko osoba po badaniach i z prawem jazdy a osoba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czeskiNetoperek: zapominasz o tym ze australia jest odcieta od swiata i maja najsilniej pilnowana granice w wolnym swiecie to po pierwsze, po drugie prawie wszyscy mieszkancy zyja w kilku miastach i latwiej to kontrolowac niz jak np w stanach
Jeśli Twoja teza jest prawdą to czemu teksas ma niższy wskaźnik włamań niż nowy york?


@houk: Pewnie dlatego, że w USA i tak każdy może mieć broń, a ponieważ w NY jest więcej babrania z papierkologią, to praworządnym mieszkańcom rzadziej chce się z tym babrać, więc pewnie taki sam % przestępców ma, ale mniejszy % nie-przestępców.

Nie to pokazuje ze 80 procent czarnych popełnia przestępstwa a korelacja ilości broni do ilości