Wpis z mikrobloga

Mam kredyt, zmieniam w sierpniu pracę.

Idą niespokojne czasy ale jestem zmęczony - chciałbym trochę pokorzystać w końcu z moich pieniędzy.
Stąd robię sobie mały challange - zależnie od tego jak wiele pieniędzy odłożę do 11.2022, taki zegarek kupię.

Wstępny plan - coś do 40 tysięcy. Wstępnie myślałem o tudorze BB chronografie bi-color z tego roku.

Czy szanowny tag zaproponuje coś ciekawego do 40 tysięcy?

#nieruchomosci #zegarki #zegarekinflacyjny
  • 35
@agresywnyzielony: Jestes pewien, ze potrzebujesz zegarka, a nie dobrej ksiazki? Ja po lekturze "Potegi terazniejszosci" E. Tolle kilka lat temu zdalem sobie sprawe, ze czlowiek wszystko czego potrzebuje do szczescia ma w sobie samym, a dobra materialne nie sa w stanie na dlugo wypelnic pustki w czyims zyciu. Pracuje w duzym korpo i znam ten mechanizm zakupowy pt. "#!$%@? to, zasluzylem sobie", szczegolnie gdy dobiega konca stresujacy projekt. Mechanizm znany w
@agresywnyzielony: Z jakiegos powodu napisales na wykopie, widocznie czekasz na aprobate i zielone swiatlo. Nie doczytalem, ze masz kredyt. Na twoim miejscu albo nadplacilbym kredyt albo kupil ten zegarek, nie ma co sie zastanawiac.
@agresywnyzielony: mam kredyt zmieniam pracę chce korzystać z moich pieniędzy.

Przecież tu się nic nie dodaje. Nie masz swoich pieniędzy bo jesteś zadłużony. Splac długi i wtedy kup sobie zegarek za 40 tys do lansu. Zadłużony po uszy musi pracę zmieniać ale zegarek jest. A skóra jest? Fura jest? Komora na pewno napisz jaka pewnie z niej piszesz posta. Pewnie najnowszy ajfon co? :)))

Ale niektórzy to potrzebują atencji niesamowite muszę
@agresywnyzielony: dobre.
Zegareczek na kredyt ma kogoś piec i komuś imponować xd

O #!$%@? co za atencjusz biedak Janusz xdddd
Nie stać na dom nie stać na samochód nie stać na własny biznes ale zegarkiem będzie się lansował jaki bogaty xd
Jesteś chodząca beka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TopGniot: Przecież większość ludzi nawet nie zna się na zegarkach. Nie bardzo koledzy będą zazdrościć.
Mam kredyt na mieszkanie w miejscu o którym marzyłem, osiągnąłem coś o czym marzyłem. Rata nie przekracza 15% mojego dochodu, rata jest stała. Od sierpnia będzie to zaledwie 7% mojego dochodu. Jest to moje zabezpieczenie na starość, choćby dachu nad głowa. Wiecznie młody nie będę, duża cześć swojej 20stki spaliłem na budowanie obecnej pozycji, czas pocieszyć
@agresywnyzielony: po co się im w ogóle tłumaczysz… wybierz co Ci się podoba i kup, jak kolwiek za to zapłacisz nie jest już ważne. Nowe linie Breitlinga sa bardzo ciekawe, popatrz może tez na Cartiera. Mam gdzieś w swoich ostatnich wpisach z paskiem i bransoletą to sobie zobacz. IWC Portugiser ładnie wyglądają poki nie weźmiesz go w rękę. Może Omega, ta wersja z okazji 007 albo Tudor Pelagos jak lubisz żywsze
@agresywnyzielony: Ja zawsze polecam coś tańszego na początek, żeby poznać niuanse bo można się przejechać. Analogia podobna z samochodami - lepiej zacząć od Corsy i stopniowo zwiększać apetyt niż od razu pakować się do Ferrari. Chyba, że bardzo masz ciśnenie, BALL, Zenith czy Sinn jest niezły w swoim pułapie cenowym albo lepiej jakiś Longines Heritage na początek. Prawda jest taka, że jezeli to nie jest Patek,JLC, breguet, VC, GS czy Audemars